Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mikuláš se svými kumpány vtrhl do českých kin

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Ačkoli Malý Mikuláš (Le petit Nicolas) své patálie prožívá už padesát let, stále oslovuje další a další čtenáře. A to nejen v „rodné“ Francii, ale ve více než 30 zemích. Dosud však žil tenhle hrdina jen na stránkách knížek slavné autorské dvojice Sempé (ilustrace) – Goscinny (text).

  © HCE

  Režisér Laurent Tirard se pustil na velmi tenký led, když se rozhodl, že zkusí tak známé knižní hrdiny vyslat na filmové plátno. Skalní příznivci Mikulášových příběhů se tak odvážného kroku obávali. Ale ukázalo se, že těch, kteří jsou na film zvědaví, je víc než dost.

  Během prvních pěti dnů promítání vidělo ve Francii film o malém Mikuláši milion diváků. Měsíc po premiéře se na film vypravilo neuvěřitelných 4,35 miliónu Francouzů. Od 10. prosince se můžete s Mikulášem a jeho kamarády bavit v kinech také vy.

  Mikuláš představuje své kamarády

  Fridolínova maminka se vždy, když nás vidí pohromadě, tváří znepokojeně a je trochu nervózní a Fridolín nám jednou v rozčilení prozradil, že podle jeho maminky jsme horda vandalů. Ale to není vůbec pravda, všichni jsme skvělá parta, chodíme spolu do jedné třídy a po vyučování si hrajeme na plácku a jsme kamarádi.

  Z natáčení filmu Mikulášovy patálie.

  Vendelín

  Kryšpín je dobrý kamarád, ale poslední ze třídy.

  Kryšpín a Viktorín

  Vendelín
  Vendelín je můj nejlepší kamarád, je tlustý a strašně rád jí. Jako kamarád je fakt bezva, klidně vám půjčí cokoli, oč si řeknete, jenom to nesmí být k snědku, a někdy je to pro něj výhodné, že tak strašně rád jí, tak třeba ve škole se jako jediný nepere, protože musí do konce přestávky spořádat dva chleby s máslem, a nebývá proto tak často po škole.

  Kryšpín
  Kryšpín je dobrý kamarád, ale je poslední ze třídy, často chodí na hanbu, není moc dobrý v mluvnici, matematice, dějepisu a zeměpisu, ještě tak nejlíp mu jde kreslení, v tom je druhý odzadu, poslední je Fridolín, je totiž levák.

  Viktorín
  Viktorínův tatínek je strážník a Viktorín má proto u sebe pořád píšťalku a díky tomu chce pokaždé, když hrajeme na plácku dělat rozhodčího, zároveň chce hrát s námi a nejraději s Albínem v jednom družstvu, ale to nejde, být hráč a rozhodčí zároveň, no uznejte sami.

  Z natáčení filmu Mikulášovy patálie.

  Albín
  Albín je děsně silný, umí dávat senzační pecky do nosu a strašně rád je taky rozdává, je hrozně odvážný a tvrdí, že z nás umí hrát nejlíp kopanou, ale to není pravda, nedávno byl v bráně a kolik jich koupil!

  Augustýn
  Augustýnův tatínek je pekelně bohatý a koupí Augustýnovi všechno, na co si vzpomenete, hlavně různé fantastické převleky jako třeba celý kostým mušketýra nebo mimozemšťana a Augustýn tvrdí, že by díky tomu měl být vůdce celé party, ale to vždycky skončí rvačkou, to se nikomu nelíbí, že chce být Augustýn vůdcem jen tak, ale jinak je to moc dobrý kamarád, vůbec není lakomý a často chodíme na svačinu do jeho obrovského domu.

  Marie-Hedvika je sice holka, ale jinak je fakticky bezvadná.

  Marie-Hedvika

  Celestýn je mazánek paní učitelky. Snadno ho poznáte podle brýlí.

  Celestýn

  Celestýn
  Celestýn je mazánek paní učitelky, je první ze třídy, protože nosí brýle, při zeměpise chodí pro mapy, my si s ním zas až tolik nehrajeme, nemůžete mu dát totiž pořádně do nosu, právě díky těm brýlím.

  Marie-Hedvika
  Marie-Hedvika je sice holka, ale jinak je fakticky bezvadná, má dlouhé žluté vlasy a modré oči, je to dcera sousedů Plátkových a jednou, až se odnaučí hrát si s těmi nemožnými panenkami, tak bude úplně nejsensačnější ze všech a já si ji vezmu.

  Polívka
  Polívka je náš dohlížitel ve škole a pojme podezření, jakmile vidí pár kluků pohromadě a jelikož jsme dobrá parta a jsme pohromadě skoro pořád, Polívka z podezření vůbec nevychází. On se vlastně nejmenuje Polívka, jenom mu tak říkáme, jednou vám vysvětlím, proč.

  Paní učitelka
  Naše paní učitelka je moc príma, a třebaže ji někdy rozzuříme, má nás ráda, jako onehdy, když jsme s Fridolínem a Jáchymem naštvali pana ředitele a ten nás za to nechal po škole pod dozorem paní učitelky, to pak ona vypadala z nás všech nejotrávenější.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 23. prosince 2009 v 16:33.
  _WoW_ v něm napsala:

  Reakce na Connny:

  Nene,je to s dabingem...To jediný mě na tom dost zklamalo...Taky jsem se těšila na francouzštinu ;)

  Příspěvek z 14. prosince 2009 v 9:52.
  fereska v něm napsala:

  SUPER

  mam jeho všechny knížky moc se mi líbí včera jyem na něm byla v kine10101010lepsi knizku jsem nikdy nečetlas tale a stale to pročitam je to  super a film je uzasny101010101010101010

  Kakt v něm napsal:

  Reakce na Kakt:

  14