Alíkovina

Minecraft je pro každého

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Minecraft je kostičková hra. Chceš se dozvědět víc?

Herní módy

Minecraft má 5 herních módů. Při vytváření nového herního světa (mapy) si hráč volí herní mód z nabídky. Vybrat lze pouze jeden z těchto tří: survival, hardcore a creative. Zbylé dva módy (adventure a spectator) je nutné nastavit jiným způsobem, jako např. pomocí konzole multiplayerové hry.

Survival (Přežití)

Jedná se o základní herní mód, ve kterém se hráč snaží přežít v nehostinném světě a k dispozici jsou mu pouze přírodní zdroje - obstarává si jídlo, brání se proti příšerám, staví si dům či farmaří. Po smrti je možné pokračovat ve hře.

Hardcore (Nemilosrdná hra)

Stejné jako survival, ale hráč má jediný život (20 bodů života), po jeho smrti se celý svět smaže. V hardcore módu hráč nemůže měnit obtížnost, je zde k dispozici pouze „hardcore“, která je velmi podobná „hard“.

Creative (Tvořivá hra)

Kreativní mód. Hráč může létat, okamžitě ničit všechny bloky a má přístup k neomezeným zásobám surovin. Může také ničit podloží (angl. bedrock). V survival módu nezničitelný blok.

Adventure (Dobrodružná hra)

Na rozdíl od předchozích módů se zde bloky nedají bořit, ani pokládat. Ovšem za předpokladu, že nemáte příslušný nástroj. Pokud ho máte, blok zničit můžete. Hráč může provádět interakce pouze se stvořeními, předměty a některými bloky (např. tlačítka).

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 8. května 2016 v 17:12.
Asmína v něm napsala:

Reakce na Spirit006:

Mám často stejný pocit... Aspoň teď vím, že nejsem sama :D

Příspěvek z 7. dubna 2016 v 7:12.
meribera v něm napsala:

Hraju ho jen někdy

Příspěvek z 6. dubna 2016 v 19:18.
Spirit006 v něm napsala:

...Jediná...

Já si připadám, že jako jediná v ČR nehraju Minecraft. 3