Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Minecraft: Opravdu jen nudné kostičky?

  vydáno  •  počítačové hry
  Mnoho lidí Minecraft odsuzuje kvůli špatné grafice a názoru, že je to hra pro malé děti. Je tomu ale opravdu tak?

  K Minecraftu mě přivedli kamarádi v 8. třídě základní školy a dodnes jsem jim za to vděčný, přestože oni už jej hrát přestali. Při prvním spuštění jsem na něj měl stejný názor, jako většina lidí. Hra pro malé děti.

  Nicméně jsem tomu dal šanci a přes velké záseky hry postavil první domeček, zahradu a věže okolo. Začalo mě to bavit a já jsem se rozhodl, že si přepnu mód hry na přežití.

  Minecraft totiž nabízí 3 základní módy (varianty) hry: Survival - všechny suroviny musíte natěžit nebo vyrobit a může vás zranit pád z výšky nebo utopení.

  Creative - všechny suroviny máte již k dispozici, můžete létat a nic vám nebrání v postavení mrakodrapu, či nějakého obrovského zvířete bez omezení.

  Třetí varianta je Hardcore, která má všechny vlastnosti survivalu s tím, že pokud se jednou zabijete, utopíte, či uhoříte v lávě, svět již nelze hrát znovu a vy musíte vytvořit nový.

  Začal jsem si tedy stavět v survivalu a postupně jsem se naučil všechny recepty na výrobu. Na konci deváté třídy Minecraft už z mého okolí nehrál téměř nikdo, já jsem mu však byl stále věrný a hraji jej dodnes.

  Později jsem se již pustil do různých modifikací, kterými si můžete hru rozšířit o další dimenze, zvířata, bloky, či jiné prvky (na obrázku vidíte Moa který se mi vyklubal z vejce v populárním Aether módu - přidává dimenzi nebe).

  I základní verze Minecraftu prošla velkými změnami a dnes v něm naleznete téměř cokoliv, ať už 10 druhů květin nebo 36 různých druhů koní.

  Neodsuzujte tedy nic ani nikoho podle toho, jak to vypadá, ale dejte tomu šanci a možná zjistíte, že je to lepší než to, co všichni vychvalují.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 8. října 2017 ve 20:55.
  TheLexusCZ v něm napsal:

  Ono, mě také nebaví obyčejný Minecraft. Hraju Minecraft s různými módy (doporučuji: Lord Of The Rings mod, Thaumcraft, atd.). Pokud se vám dostane módu podle vašeho gusta, hra se vám „sama oživí“.

  Příspěvek z 7. října 2017 ve 20:24.
  dennisvet v něm napsal:

  Já ho hraju ;)

  Příspěvek z 7. října 2017 v 19:06.
  Verýsek06 v něm napsala:

  Souhlasím s tebou a_u