Alíkovina

Minecraft: Pasti na moby

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Mobové mohou být otravní, ale zároveň jsou i prospěšní. Nosí s sebou všechny možné druhy užitečných věcí. Od očarovaných zbraní až po jídlo. A proč si nepřivlastnit to, co nám po své smrti zanechají?

Jak na to:

1. Vykopejte si kolem svého příbytku příkop dva bloky hluboký a devět bloků dlouhý. 

2. Na devátém bloku si vykopejte svislou jámu. Nejlepší je jáma hluboká 22 bloků, protože po pádu do takové jámy zbude pavoukům, kostlivcům a plížilům už jen 1 bod zdraví - dost na to, abyste je jednou ranou dorazili a shrábli za to zkušenostní body. Ty vám budou k užitku při kouzlení nebo opravách kovadlin. Nicméně, pokud vám nevadí použít místo toho zbraně, může být jáma hluboká klidně jen 2 bloky pod úrovní vodního toku. 

3. Na druhý konec umístěte vodní zdroj. Ten proteče 8 bloky a spláchne moby do jámy. Nebo můžete použít i druhý vodní zdroj, který na to napojíte z jiného směru, čímž pokryjete perimetr v délce 19 bloků, a voda může případně téct i kolem rohů. 

4. Zvolte si nějaké bezpečné místo uvnitř svého perimetru nebo třeba i uvnitř svého domu a vykopejte si tam tunel, který povede dolů až k jámě na moby, a to tak, že nejnižší část jámy bude končit v úrovni vašich očí. Každého moba, který spadne do příkopu, odplaví proud k jámě, do které spadne a bude tam na vás na dně čekat.

Vy k nim pak můžete tunelem přispěchat, bezpečně je dorazit a posbírat, co po nich zbude.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 18. dubna 2015 v 15:05.
Lodo10 v něm napsala:

Hmmmm

Hmmm

Příspěvek z 15. dubna 2015 ve 20:18.
A-z045 v něm napsal:

Super

Super že tu je článek o Minecraftu :)