Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Minecraft příšery

  vydáno  •  informatika
  Minecraft je nejpopulárnější hra let 2011 - 2014 a možná ještě dále.

  Pět minut den a pět minut noc. Ráno to začíná tím, že natěžíte dostatek dřeva na dům a než se setmí, musíte dům dostavět a ukrýt se před příšerami. Ty vychází v noci. Jsou to zejména zombie, kostlivci, pavouci, creepeři atd.

  Zombie: Snad nejslabší příšera. Jak jí poznáte? No, víte, jak vypadá zombie? Natažené zelené ruce a tělo s otrhaným oblečením.

  Kostlivci: Kostlivci na vás střílí z luku šípy a vy musíte taky střílet nebo se pokusit dostat k nim a pěstmi je zabít. A když vám nic jiného nezbude, tak postaru utéct.

  Creepeři: Když tuhle zelenou zamračenou příšerku se čtyřmi nohami potkáte u svého domu, utečte daleko od domu a tam ji zabijte. Ale pozor, nedopřejte domu, aby před ním bouchnul. Creeper má, na rozdíl od ostatních, žaludek z TNT a může bouchnout.

  Pavouci: Jsou to vlastně tarantule. Ty jsou skoro slepé a můžete je obejít. Když ho bouchnete, skáče po vás a tomu nedopřejte. V jeskyni existují podobní horší a menší modří pavouci a ty v sobě mají jed. Je lepší se jim vyhýbat, než je zabíjet.

  Už jsme se dozvěděli o povrchu a příšerách, ale také by to chtělo diamanty a ty jsou v jeskyních. Tam jsou ti jeskyní pavouci atd.

  V pekle zase najdete lávu a vodu a z černých blocků uděláte bránu do pekla. Tam jsou pigmani, wither kostlivci, ďasové a ohniváci. Dávejte si pozor na lávu.

  Pigmani: Pigmeni jsou prasozombie se zlatým mečem. Bouchnete jednoho a půjdou na vás všichni, když je ale nebouchnete, nebudou si vás všímat.

  Ďas: Velká bílá kostka, která lítá a na rozdíl od pigmanů si vás všimne a střílí po vás ohnivé koule. Nejúspěšnější na něj je luk a šíp nebo odražení mečem.

  Wither kostlivci:  Jsou mnohem větší, než normální kostlivci a jsou černí. Výhoda je, že nemají luk a šíp jako kostlivci doma, ale kamenný meč.

  Ohnivák: Vyskytuje se s wither kostlivci jen u Netherzámku v pekle, kde je  s nimi i spawner. Střílí po vás ohnivé tyčky, které se mu točí kolem těla

  End: To je finále, kde je velký drak, kterého musíte zabít, abyste se dostali zpátky domů. Vedle něj je tam taky ještě dalších tisíc endrmenů.

  Endremeni: Vyskytují se i doma a jsou to černé vysoké postavy s fialovýma očima, které kradou blocky. Pozor, nekoukejte se jim do očí, jinak na vás zaútočí. Endrmeni se také můžou teleportovat.

  Endrdrak: Ten je naštěstí jen jeden, ale musíte sestřelit všechny věže a pak ho zabít. Tam se objeví po smrti jeho vejce. A pak už šupky domů.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 12. října 2018 ve 23:12.
  Nianaa v něm napsala:

  Ta nostalgie... :D

  Příspěvek z 11. října 2018 v 18:56.
  maggiesimspons v něm napsala:

  super

  Příspěvek z 25. srpna 2014 v 10:29.
  janickastopkova v něm napsala:

  Reakce na samudino:

  už několikrát...