Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ministerstvo spravedlnosti chystá Mstivé léto

  vydáno  •  apríl

  Výjimečná oddlužovací akce Milostivé léto začátkem roku skončila, využilo ji 15 tisíc dlužníků a nyní stát připravil sérii opatření, kterými naopak podpoří vymahače dluhů.

  Šok z účtů (ilustrační fotografie), © Mikhail Nilov

  Tři měsíce trvající akce Milostivé léto umožňovala dlužníkům uhradit jen zlomek z dlužné částky, bez úroků a penále, a tím se dluhů jednou provždy zbavit. Exekutorskou komoru, která vymahače dluhů zastupuje, mile překvapilo, jak nízký zájem o tuto akci byl. Jen 2,1 procenta ze 712 tisíc dlužníků tuto vzácnou příležitost využilo, aby se nepříjemných závazků zbavilo.

  Nízký zájem o léto, které probíhalo od 28. října 2021 do 28. ledna 2022, mohlo podle meteorologa Pavla Jůzy z ČHMÚ zavinit zmatení ročních období, které před dvěma roky přinesl český univerzální čas. Tuto teorii však nezastává každý. „Tomu nevěřím, pravděpodobně za to může malé zviditelnění akce,“ konstatuje nadšeně vymahač dluhů Boris Zaklepal a připomíná, že média většinou řeší jen důležitější věci, jako je třeba fackování herců při udělování Oskarů. Ministr spravedlnosti Pablo Blažek z ODS vidí ale jiné vysvětlení: „Lidi nedávají na své záležitosti pozor!“

  Mstivé léto vydělá na nepozornosti

  Ministerstvo spravedlnosti připravilo v tichosti několik zákeřných úprav předpisů, kterými narovná nedávno prodělanou milostivost. Občané, kteří nebudou dávat na své záležitosti pozor, snadno spadnou do nově nalíčených dluhových pastí.

  Před pár týdny už nepozorné řidiče nachytala nečekaně rychle zvýšená cena za benzín a naftu, ale jakmile si této nenápadné změny všimli i novináři, kouzlo nečekaného se vytratilo.

  Zajímavějším úspěchem ministerstva je rozšíření úsměvného drbu, že podat daňové přiznání elektronicky jde až do konce dubna a že březnový termín platí jen pro papírové podání. Spousta lidí nyní naivně věří, že má ještě měsíc čas, ale dnes už finanční úřady začnou rozdávat pokuty.

  Obcím přišla výzva k drobnému navýšení cen za odvoz popelnic. Stačí nezaplatit pár haléřů navíc měsíčně a základ dluhu je na světě, méně pozorným tvůrcům odpadků začne naskakovat penále a než se v účtech rozkoukají, dluh dosáhne desetitisíců…

  Dopravní poník hlavního města Prahy zkrátí platnost jízdenky z devadesáti minut na devatenáct minut a revizoři odmítnou přijímat pokuty zaplacené na místě buď proto, že jsou placené v hotovosti, nebo proto, že jsou placené bezhotovostně.

  Dálniční známka bude nově platná pouze v případě, že je nalepená rovnoběžně s rovinou vozovky s tolerancí 0,5 stupně. Za výchylky v úhlu nalepení či v úhlu vozovky, po které automobil jede, bude udělena malá nenápadná pokuta.

  Všechny úřady a pojišťovny mají nově povinnost pravidelně měnit čísla účtů každé dva týdny, aby poplatníci měli pestřejší život.

  Do Mstivého léta se zapojí také banky tím, že zavedou speciální poplatek za zřízení nového účtu, díky kterému se dostane každý účet alespoň na pár minut do mínusu. Na uhrazení počátečního dluhu nabídnou klientovi ještě před prvním vkladem výhodnou půjčku.

  Končí také trvalé platební příkazy – na opakované platby všelijakých poplatků si má klient banky myslet sám. Naopak opakované platby z kreditních karet budou nově neomezované a nezobrazované ve výpisech z účtu – klient si na ně má pamatovat, pokud je chce zrušit.

  Bojíte se, že vás dluhy přivedou do hrobu? To jsou marné obavy, pronájem hrobů totiž podraží také.

  Čestným patronem Mstivého léta bude prezident Miloš Zeman, © TV Nova

  Autor:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (6)

  Příspěvek z 1. dubna 2022 ve 14:39.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Vtipné, super článek
  :->ok

  Příspěvek z 1. dubna 2022 v 9:21.
  Krokouš v něm napsala:

  Vtipné :-)

  Příspěvek z 1. dubna 2022 v 7:30.
  Fillipino v něm napsal:

  Vtipné. Číst ráno = lepší nálada na celý den.