Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mirákl míří na mistrovství světa

  vydáno  •  Kultura · Čtenáři píší Alíkoviny · Tanec
  V pořadí již 40. Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově již tradičně zahajovala a ukončovala sokolovská taneční skupina Mirákl. A protože mezi tanečníky byla čtenářka Alíka Lune, požádali jsme ji, aby těm, kteří vystoupení vidět nemohli, trochu přiblížila, co se na pódiu dělo a co její soubor v nejbližší budoucnosti čeká.

  Taneční studio Mirákl při vystoupení na filmovém festivalu v Ostrově., © Radkaa

  Na představení Stíny mluví za nás jsme začali trénovat už na srpnovém soustředění. Byli vybráni ti, kteří tančili nejlépe. Poté jsme byli rozděleni do různých skupin. Skupiny byly většinou tvořeny našimi bývalými vystoupeními např. Aladin, Pipi, zvířata z Tarzana. Někdo dělal „hlavní výplň“, to znamená, že vyplňoval mezery mezi jednotlivými vystoupeními.

  V této výplni jsem byla i já. Na pódiu se postupně vystřídaly skupiny nazvané Pipi, Aladin, Dinosaurus (nosiči), zvířata a býk, písmena, klobouk a čtyřicítka. Nesmím také zapomenout na naše dva sólisty Rena a Jakuba, kteří vystupovali před plátnem s dětským kočárkem a prakem.

  Přišlo mi, že tréninky zprvu moc náročné nebyly. Potom se to ale začalo polehoučku rozjíždět a pak jsme „makali“. Neberte si to však doslova. Byly to hodně veselé tréninky. Když jsme měli vše nacvičené, měli jsme několikahodinový trénink v Ostrově přímo na pódiu, kde se vystoupení mělo uskutečnit.

  Kvůli stínům jsme museli nějaká vystoupení předělat. Nakonec jsme vše doladili a těšili se na filmový festival. Na festivalu také vystoupili Flinstounovi. S tímto vystoupení míříme ve dnech 25. - 28. listopadu na mistrovství světa do německé Riesy (tam také vystupuji)!

  Na festivalu v Ostrově to bylo úžasné. Myslím, že se nám vystoupení Stíny mluví za nás povedlo a jsem moc ráda, že Flinstounům obecenstvo tolik tleskalo. Seznámila jsem se s moderátorem slavnostního zahájení – hercem Honzou Čenským. Viděla jsem Jirku Mádla, Matyáše Valentu, Jiřího Stracha a další. Juniorky dělaly hostesky (za to byly pochváleny, protože se jim to povedlo). Už teď se těším na příští ročník ostrovského festivalu

  Budu moc ráda, když nám budete ve dnech 25.- 28. listopadu držet palce. S vystoupením Flinstounovi budeme bojovat na mistrovství světa!!!

  Přezdívka autorky článku na Alíkovi - Lune


  Tradiční ozdobou slavnostního zahájení Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana bylo vystoupení sokolovské taneční skupiny Mirákl (www.mirakl.cz) posílené divadelním souborem Hop-Hop ze ZUŠ Ostrov.

  Mezi největší úspěchy skupiny Mirákl patří 4. místo na mistrovství světa v modern a jazz dance v norském Oslu. S choreografií Marie letos v létě sokolovští tanečníci obstáli ve velmi tvrdé konkurenci. Plný sál ostrovského Domu kultury mohl obdivovat také představení Stíny mluví za nás, které vzniklo speciálně ke čtyřicátinám filmového festivalu.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 31. října 2008 ve 21:28.
  kiki_simralka v něm napsal:

  mirákl

  já sem taky ze Sokolova a jeden rok sem do miráklu chodila ale pak už mě tam nechrěli a teďtam chodí moje kamarádka ze třídy-Patricie.Vyděla sem všechny vystoupení a všechny se mi moc líbí-vždycky byl nejznámější po celém světě-dokonce i vitálii,Chorvatsku...
  na mistrovství se neboj když se budeš bát uděláš tam chybi-mám s tím zkušenosti-od flétny!19

  Příspěvek z 31. října 2008 v 15:53.
  123a v něm napsala:

  co?

  Já mirákl neznám.13

  Příspěvek z 31. října 2008 ve 14:58.
  Michal73 v něm napsal:

  Mirákl míří na mistrovství světa

  To nejní pro mě