Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mirákl na mistrovství světa - naše kostýmy byly pravěké

  vydáno  •  Kultura · Tanec
  Taneční skupina Mirákl Sokolov se již podruhé probojovala na mistrovství světa. Mistrovství se konalo v německém městě Riese. Na toto mistrovství jsme se dostali v show dance s malou skupinou, která se jmenovala Seznamte se, Flinstounovi a v modern dance s duem Kdo je kdo.

  Taneční studio Mirákl při vystoupení na filmovém festivalu v Ostrově., © Radkaa

  Pro ty, kteří si nedovedou představit nic pod pojmy show dance, modern dance, malá skupina a duo, tu mám krátké vysvětlení:

  Show dance je určitý styl tance a znamená to něco jako zábavný tanec, který představuje nějaký děj.

  Modern dance je také styl tance, ale jiný než je show dance. Je to moderní pojetí tance, který se většinou tancuje na pomalejší hudbu, také představuje určitý děj.

  V malé skupině tančí méně tanečníků než ve velké formaci, kde je většinou 24 tanečníků.

  Duo je tanec ve dvou.

  Jak jsme trénovali

  Jelikož jsme se dostali na mistrovství, tak se to neobešlo bez vylepšování tanečních prvků a přeměňování choreografie. Měli jsme taky speciální tréninky. Teď si asi říkáte, proč jsme museli předtančení změnit a nemohli ho zatančit beze změn. Jenže to by nešlo. Abychom na mistrovství uspěli co nejlépe, museli jsme do vystoupení zařadit náročnější prvky.

  Tréninky byly velmi těžké, náročné a dlouhé. Trénovali jsme většinou o sobotách. Vždy se rozvičíme a přecvičujeme choreografii, která se nám nezdá nebo nelíbí. Opravdu jsme „makali“. Už podle fotek asi poznáte, že naše tancování láká hlavně děvčata. Ale máme mezi sebou také jednoho kluka. Jmenuje se Reno a tančí s náma v tom předtančení. 

  Riesa

  Do Riesy jsme jeli na konci listopadu 2008. Riesa je německé město ležící na břehu řeky Labe. Od Drážďan je vzdálena přibližně 50 kilometrů severovýchodním směrem. Když jsme přijeli před zdejší Erdgas arénu, napřed jsme si uvnitř našli v zadu za pódiem volný prostor, kde bychom si mohli odložit věci. Pak jsme se převlékli do kostýmů a sedli si na tribunu.

  Dívali jsme se na různá sóla (zde tančí jeden tanečník). Byla to krásná vystoupení. Po sólech se šla Markéta a Štěpánka převléct do kostýmů, protože vystupovaly v duu. Vystoupení se jim moc povedlo, i když se nedostaly do semifinále, tancovaly moc krásně.

  Pak přišla řada na nás. Naše kostýmy byly pravěké, protože jsme tancovali Flinstounovi. Jako rekvizitu jsme měli skálu a na tyčích jsme skákali. V naší kategorii bylo 20 soutěžících. Do semifinále se nás dostalo 13. Bohužel do finále jsme nepostoupili, ale skončili jsme na 10. místě. I tak jsme moc rádi a také jsme na sebe pyšní.

  V Riese to bylo moc krásné. Na mistrovství se sjeli tanečníci ze 30 států celého světa. Například Rusko, Kanada, Spojené státy americké, Jihoafrická republika, Gibraltar, Finsko, Norsko, Dánsko, Itálie, Francie, Bulharsko, Maďarsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Japonsko. Viděla jsem nádherná vystoupení, ale všechno se to nedá popsat.

  Nejvíc se mi líbilo představení všech států. To znamená, že se sešly všechny tančící skupiny všech států na parketu. A pak se jednotlivé státy představovaly. Vždy když vyhlásili název nějakého státu, tak všechny skupiny z toho státu přišly na parket. Po představení všech států se udělal dlouhý had (něco jako mašinka) a na hudbu jsme různě chodili po parketě. Přála bych vám, aby jste něco podobného zažili také.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi - Lune

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 5. března 2009 v 11:29.
  nikytynka v něm napsal:

  moc hezky

  fak moc hezky ste to mnely ja chodim na latinsko americki tance a vyhraly jsme prvni misto na mistrovstvi sveta2526

  Příspěvek z 17. února 2009 v 19:01.
  Lune v něm napsal:

  Reakce na cirkusacka:

  Víš ne každý se někam dostane

  Příspěvek z 17. února 2009 v 18:46.
  Lune v něm napsal:

  Reakce na cirkusacka:

  Čemu nevěříš. Tomu, že jsem byla na světě. To tě ty moje fotky nepřesvědčily???? Nebo jsi hloupá.