Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mise Zero

  Máte rádi sci-fi a nemůžete najít dobrý film nebo příběh, který by vás zaujal? Jste bezradní a znudění z courání na internetu? Tohle je něco pro vás! Příběh o misi na Mars na pokračování právě začíná!

  8:00, 8. srpna, 2050, NASA

  „Tak, chlapi, dneska poletíme,“ řekl náš kapitán Rey. Je to postarší fajn chlápek, ale když se naštve, tak umí být pěkně kousavej. Mimochodem, dneska letíme já, Rey, Charlie a Mikey na Mars. Máme za úkol terraformovat planetu tak, aby na ní mohli žít lidé i zvířata. Jo a já jsem Frank. „Hej, už jste všechno naložili?“ zakřičel Charlie. „Jo,“ křikl Mikey v odpověď. „Tak vyrážíme,“ řekl Rey a my jsme zajásali jako malé děti. Tým NASA (odteď už jen NASAT) nás dovedl ke vstupu do rakety Terraformation 1. Připoutali jsme se ke křeslům a připravili k odletu. Pracovníci NASAT uzavřeli hermetický vstup do rakety a Rey si odfrkl a řekl: „No... jdeme na to, týme,“ a spustil tlačítko START.

  Motory se zažehly a zaburácely jako tisíce parních vlaků najednou. Začalo mi střídavě pískat a hučet v uších a pocítil jsem, jak se raketa začíná pomaličku, ale jistě zvedat z kosmodromu. A vtom v raketě hlasitě zapraskalo a my jsme se lekli, co se děje. Rey nás ale uklidnil, že je to v pořádku, že je to důsledek zažehnutí raketových motorů. A už jsme stoupali.

  Trvalo to ani ne 5 minut a prostor kolem nás zčernal. Všude okolo byly jasně vidět tisíce a tisíce hvězd, úchvatné! Byli jsme na oběžné dráze. Ale tím to nekončilo. Museli jsme letět až na rudou planetu. „Franku, co myslíš, potkáme tam Marťany?“ zeptal se mě se smíchem Charlie. „Nevím, všechno je možné,“ odpověděl jsem mu též se smíchem. Letěli jsme pár hodin, během kterých se nic zajímavého nedělo. Poté už jsme spatřili Rudou planetu, místo, kam jsme mířili.

  Ještě vám řeknu podrobnosti k naší misi. Takže, jak už jsem říkal, máme za úkol terraformovat celý Mars, což znamená zajistit důležité faktory pro pobyt na této planetě. Za prvé musíme dostatečně zateplit planetu, alespoň přibližně pokojové teplotě na Zemi (18–25 stupňů Celsia). Poté musíme vytvořit atmosféru za pomoci flóry, dovezeného kyslíku a oxidu uhličitého a obnovit koloběh vody, který tu dříve probíhal. Pak přizpůsobíme gravitaci k životu na této (zatím nehostinné) planetě. Na závěr postavíme moderní obydlí s celkovým objemem 100 000 lidí, kdyby byla potřeba evakuace z planety Země. Následně sem budou přiváženi živočichové důležití k celkovému obnovení flóry a fauny. Až tohle všechno zvládneme, tak se budeme moct vrátit na zeměkouli a v klidu dožít zbytek našich neklidných životů.

  „Tak kluci,“ zvolal znenadání Rey, „budeme vystupovat.“ Všichni jsme přiběhli k oknům (spíš přiletěli vzduchem) a Mars byl přímo před námi. Všichni jsme se znovu připoutali a čekali, až přistaneme. Opět nám hučelo v uších, ale ve zdraví jsme přistání přežili. Nasadili jsme si skafandry a batohy s kyslíkovými láhvemi (které mají výdrž až 6 hodin v klidovém stavu, nebo čtyři hodiny při chůzi/běhu/jiných námahových činnostech) a jinými věcmi a odjistili hermetický vchod. V tu ránu jsme si mysleli, že omdlíme. Mikey zalapal po dechu: „Co to sakryš je?“ Před námi se tyčila vlajka zabodnutá v kamenitém povrchu Marsu. Tuto vlajku nikdo z nás nikdy neviděl. Byla úplně rudá, stejně jako tato planeta. Podivili jsme se, protože tu nemá co dělat. Nikdo na Marsu (kromě nás) nikdy nebyl.

  „No nic, Mikey s Charliem jeďte prozkoumat okolí, ale nejezděte moc daleko, maximálně 1 km,“ řekl Rey. „Já a Frank vytáhneme z úložného prostoru základní oceloiridiovou desku a postavíme provizorní laboratoř.“ Při těchto slovech už Mikey s Charliem vyndali vozítko Mars Terraformation 1 (zkráceně MT1) a složili ho. Vzápětí zabzučel elektromotor poháněný solárními panely a oni se ztráceli v dáli.

  Za pár minut jsme už měli postavenou naši laboratoř a v ní různé přístroje na měření teploty, vlhkosti, obsahu plynů v atmosféře a důkladný rozbor vzorků půdy a hornin. Do laboratoře jsme také z rakety přemístili drobné rostlinky ve zkumavkách, abychom je mohli důkladně pozorovat v průběhu terraformace. Za pět hodin jsme měli hotovo a Mikey s Charliem se vrátili z průzkumné výpravy. Bohužel nic zajímavého neobjevili, ale po takto náročném dni jsme všichni měli nárok na odpočinek na lůžku uvnitř rakety.

  Pokračování příště. ;-)

  Inspirováno hrou Planet Crafter.

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (2)

  Příspěvek z 10. července v 9:13.
  Baronek v něm napsal:

  Děkuji

  Příspěvek z 10. července v 7:24.
  JasmineFox v něm napsala:

  Super! Moc hezký Příběh!:-3