Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mistrovství světa v aerobiku

  vydáno  •  Sport
  Byli jste také někdy někdo na MS?

  Sportovní aerobik: Holiday Fitness Club České Budějovice - Finalistky mistrovství světa ve sportovním aerobiku 2006 v Rotterdamu - družstvo Holiday Fitness Club České Budějovice., © Jaromír Novák

  Toto MS bylo ve Vídni v Rakousku. Dopadli jsme na krásném 5. místě. Na MS jsme byli celý týden od pondělí do neděle. Byli jsme ubytováni ve vile a já jsem měla pokoj až na hoře (úplně nejvýš).

  Na MS jsme závodili proti 2. ruským týmům a proti 2. českým týmům. Závodili jsme 2. kola, závodní plocha byla velká a velmi osvícená. Také jste zažili takové napětí? Aerobik je velmi náročný sport. Musíte mýt dobrou fyzičku a kondici. V aerobiku jsou kategorie jak už věkové tak závodní.

  Cvičí se: sporťák, který se cvičí bez pomůcek. Musíte mít velikou sílu a veliké doskoky pro tuto kategorii. Fitness týmy: cvičí se stejně jako sporťák, ale fitness je ve skupinkách a to se dělí na skupinky po 3 lidech ,nebo po 5-ti lidech, což je kategorie petite, a nebo 6-8 lidech, což je kategorie grande. Step: cvičí se na stepech a také buď v 5-ti lidech, což je kategorie petite,nebo v 6-8 lidech, což je kategorie grande. Také se dá cvičit v nějakých 16-ti lidech což už ale musí být téma jako např. western, bazén, plavci atd. Tato kategorie je stejná jako fitness, ale je tam o mnoho více lidí. Věkové kategorie jsou: 6-7 let, kategorie 8-10 let, kategorie 11-13 let, což jsou kadeti (kadetky), 14-16 let což jsou junioři (juniorky), 18-a více let senioři (seniorky).

  Chtěli byste tento sport někdy vyzkoušet? Líbilo se vám vyprávění?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 2. května 2017 v 19:02.
  czechgirl v něm napsala:

  aerobic

  Já taky cvičim aerobic v kategorii 8-10 let.Do jakého klubu chodíš ?10

  Příspěvek z 23. dubna 2017 ve 13:20.
  Gattina v něm napsala:

  Aerobik

  Taky cvicim aerobik, uz 4 roky. Do ktereho tymu chodis?

  Příspěvek z 22. dubna 2017 v 9:30.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super

  Vyskoušet bych to nechtěla, ale je to super