Alíkovina

Mistryně světa Šárka Záhrobská

vydáno  •  Sport
V pátek 16. února 2007 si Šárka Záhrobská jako první Češka v historii dojela pro zlato v alpském lyžování. Na šampionátu ve švédském Aare vyhrála slalom a od té doby jsou její dny plné rozhovorů, focení a reklamních akcí. Česká lyžařka byla v úterý 20. února 2007 hostem on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. Odpovědi lyžařky Šárky Záhrobské si můžete přečíst ZDE.

Šárka Záhrobská, © Reuters

Dvaadvacetiletá rodačka z Benecka se tak dočkala v Aare životního úspěchu poté, co v předchozích závodech útočila na medaili marně. V superkombinaci skončila čtvrtá a v obřím slalomu obsadila po druhém místě v prvním kole nakonec dvanáctou pozici.

"Ještě mě čeká spousta důležitých závodů. A úspěchy mě nakopávají," řekla Záhrobská. Už dnes ji můžete vidět při tréninku v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně, pozítří cestuje na Světový pohár do španělské Sierra Nevady a do nedělního slalomu nastoupí poprvé jako mistryně světa.

Lyžařka Záhrobská je mistryní světa! fotogalerii si můžete prohlédnout tady: Záhrobská je mistryní světa!

Přehled českých a čs. mistrů světa v klasickém, sjezdovém a akrobatickém lyžování:

MS v klasickém lyžování:
1925 (Jánské Lázně): Wilen Dick (skoky, střední můstek)
1925 (Jánské Lázně): Otakar Německý (severská kombinace)
1925 (Jánské Lázně): Otakar Německý (běh na 18 km)
1925 (Jánské Lázně): František Donth (běh na 50 km)
1927 (Cortina d'Ampezzo): Rudolf Purkert (severská kombinace)
1968 (Grenoble): Jiří Raška (skoky, střední můstek)
1970 (Štrbské Pleso): Ladislav Rygl (severská kombinace)
1987 (Oberstdorf): Jiří Parma (skoky, střední můstek)
2003 (Val di Fiemme): Martin Koukal (běh na 50 km)
2005 (Oberstdorf): Kateřina Neumannová (běh na 10 km)

MS ve sjezdovém lyžování:
2007 (Aare): Šárka Záhrobská (slalom).

MS v akrobatickém lyžování:
2005 (Ruka): Tomáš Kraus (skikros).

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.