Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mít kočku není žádný med

  vydáno  •  Volný čas doma · Zvířata
  Pořídit si kočku není žádná legrace. Já jsem si myslela, že kočka je takové nenáročné zvíře... tak mi ji rodiče koupili. Po týdnu to ale bylo horší. Museli jsme jí dávat vodu, protože z mléka měla průjem, a já jsem to po ní uklízela.

  Pak jsme museli jít k veterináři, protože kočka měla červy. Po dvou týdnech jsme tam šli znovu, protože naše kočka kulhala. Ale naštěstí to měla jen naražené. A zjistilo se, že jak nám leze na balkon, tak z něho skáče. Teď nám pořád skáče u lednice a hrozně mňouká.

  Jednou jsem se probudila a viděla jsem ji u rozbitého hrnku, tak musela spát na půdě. Tam taky dělala nepořádek, takže nakonec musela spát venku. Asi týden škrábala na dveře, ale pak už si zvykla.

  Pak jsme jí začali dávat kelímek od jogurtu. Ona to začala lízat a strčila hlavu dovnitř. Pak jí to zůstalo na hlavě a chodila po dvou. Všichni jsme se smáli.

  Teď má mít koťata. Sice je to mazlík, ale práce až nad hlavu. A nebo měla pořád klíšťata, tak jsme jí museli dát očkovat.

  Jednou jsme jí oblékli šaty a vypadala roztomile. Nebo pak mamka pekla piškotový dort, kočka skočila na stůl a když jsme přiběhli, už ho lízala. To jsme jí dali.

  A už to tu je - má koťata. Teď dáváme všude inzeráty. Taky nám ušpinila zeď a otírá se nám do povlečení.

  Po zimě jí začaly padat chlupy. Pak mi kamarádka řekla, že mají dvouměsíční kotě, a její mamka to kotě skřípla do gauče. Šli s tím k veterináři a dozvěděla jsem se, že jednu nožičku mělo zlomenou. Ale že to je ještě dobré - prý to mohlo být horší.

  Takže než si pořídíte kočku, tak si to pořádně rozmyslete! NENÍ TO JEDNODUCHÉ!!!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi BBBára

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (66)

  Lucinka1098 v něm napsal:

  Proč jsou kočky těmi pravími mazlíčky?

  Ve velké Británii a USA v součastnosti kočky překonaly psy coby nejoblíbenější mazlíčky. Hlavním důvodem je asi poměrná nezávislost a schopnost vyžít se a zabavit se venku bez pomocí lidí. Proto člověka nesvazují tak  jako psi, kteří potřebují společnost a někoho, kdo je pravidelně vyvede ven. Kočka přitom dokáže být stejně oddaná jako pes a hraní s ní je stejně zábavné. Na soupisu vidíte hlavní výhody koček oproti psům.


  Tak, a napsala bych toho i víc!!!!7

  Kitty13 v něm napsal:

  Reakce na BBBára:

  Věnovat se kočce AŽ MOC??????Jak jako "až moc"??To přece nejde,věnovat se jí až moc!!!Na to není přece hranice ; špatně,dobře a až moc.Jo,rozmazlování,to chapu,ale doooost silně pochybuju,že se ji rozmazluješ!Já sem na kočky alergická,a co bych za to dala že bych mohla mit kočku doma!!!Klidně aby neměla oko nebo nohu nebo by hooodnně zlobila(stejně to je o tom,jak tu kočku vychováš,jo sou taký,že ti dělaj občas naschválky a tak,ale aby byla zlá kočka,musel by bejt hooooooodně zlej majitel.).Ale to sem trochu dost odbočila.Jen nechápu,jak můžeš napsat:  A já se jí věnuju!!! Až moc!!!

  Kitty13 v něm napsal:

  Reakce na BBBára:

  jenž oni kočky nepředou jen když sou happy,předou třeba i když je něco bolí nebo tak.A souhlasim s Kamyskem nebo tak nnějak ja už si to nepa26