Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mládě zakrslého králíčka a důvody, proč ho mít

  vydáno  •  Zvířata

  Mít doma malého králíčka je úžasné. Sám ho pár dní mám a je to úžasný tvor na doma. Řeknu vám pár důvodů, proč je fajn mít tohoto mazlíčka.

  Náš králíček Lentilka, © Kluk333

  Tento roztomilý tvor se živí listy od pampelišky, dále jí králičí granule, (hodně) tvrdý kousek chleba, někdy také jablko, hlavně seno, a pije normální vodu. Na začátku, když je v novém prostředí, jí toho málo. Jí seno a pije. Později si bude na nového páníčka nebo páníčky více zvykat, bude si zvykat taky na nové prostředí. Díky tomu začne jíst jídlo, které dřív nejedl. Jí taky mrkev:-).

  A teď ty důvody, proč je fajn mít zakrslého králíčka. Díváte se na televizi a jste sami, ale s králíčkem se můžete mazlit atd. Je to skvělý parťák. Když chce projevit svou radost nebo že chce, abyste ho vzali do náruče, tak začne skřípat zubama. Žijí obvykle 4-5 let, ale když se o něj dobře postaráte, tak i 10. V některých případech např. i 13 let. Do klece mu můžete dát domeček, je to pro ně pěkné a chodí tam, když se bojí nebo když chtějí soukromí. Další důvod je, že skoro každý má rád domácí mazlíčky, ale třeba psa (kromě jiných plemen) si nemůžete jen tak vzít na gauč. Měl by být aspoň 4 hodiny s páníčkem. Samozřejmě stejní můžou být i zakrslí beránci, ale toho jsem nikdy neměl. Postupně ho můžete něco naučit, ten náš už umí někam vyskočit, seskočit a u určitých osob, na které si nejvíc zvykne, může aji přiběhnout na zavolání. Můžou se také naučit, že vás uvítají, přijdou, když si je zavoláte na jméno. Když si je dáte na klín, tak vám klidně usnou.

  Když chcete vybrat jméno, tak ještě nevíte, jestli to je kluk nebo holka, takže byste mohli vybrat jméno, které je pro kluka i holku shodné. Ten náš králíček se jmenuje Lentilka. Na závěr, ani za to není moc peněz. My jsme za králíka zaplatili 400 Kč a za klec taky. >X<-

  P.S.: Je to můj první článek, a proto to není tak moc propracované.

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 8. srpna 2020 v 18:38.
  Kubik111 v něm napsal:

  moc krásný článek, obrázek a králíček tak roztomilý!O:-):-)

  Příspěvek z 5. června 2020 ve 20:53.
  Argi v něm napsala:

  Ahoj článek se mi velice líbí. :-)

  Příspěvek z 5. června 2020 v 19:57.
  Jitulllinka v něm napsala:

  Promiň ale dědečkovi nežili 7 až 11 let ale přidám se že chleba jednou za pár měsíců ho nezabije ale lepší jsou větvičky