Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mládež a moderní technologie

  vydáno  •  Informatika
  Mladí lidé a moderní technologie jsou dvě věci, které spolu souvisí. Většina adolescentů má ráda počítače, mobily, televizi, tablety, MP3 a další z moderních technologií.

  Adam Krhánek z kuřimské firmy MCAE Systems ukazuje v počítači model nové lišky Bystroušky., © iDNES.cz

  Je to ale dobře? Nebylo by lepší, kdyby mládež omezila svůj zájem o techniku? Vždyť se říká, že přehnaná doba u počítače ničí páteř, kazí oči a obecně zkracuje život.

  Z tohoto hlediska není dobré, když jsou puberťáci příliš dlouho u počítače. Moderní technologie ale také má i své světlé stránky, jako je fakt, že mobily nám umožňují komunikaci na dlouhé vzdálenosti, MP3 poslech hudby či počítač rovnou mnoho funkcí najednou, jako je například psaní slohů či domácích úkolů.

  Co by se stalo, kdyby moderní technologie nebyla? Podle mě by to způsobilo návrat do středověku a obecně zhoršení komunikace, zábavy, ale i práce.

  Jaké je tedy řešení? Podle mě by pomohlo, kdyby rodiče omezili hraní na počítači či sledování televize.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 7. února 2016 ve 14:14.
  Alčax v něm napsal:

  Podle mně...

  Podle mně je to tak, že sice dlouhé sezení u počítače kazí oči atd.,ale některé hry nás učí týmové spolupráci, kreativitě a schopnosti se rozhodovat. Je rozdíl mezi holčičkou, která hraje hru s panenkama a klukem, který zabíjí zombie. Ale stejně, všeho moc škodí...

  Příspěvek z 26. ledna 2016 v 19:55.
  Mistr25 v něm napsal:

  Nadpis nemám rád

  Zakázat technologie děckám obecně není moc dobrý nápad, ale je to opravdu na rodičích, jak si to zařídí. Občas ani nechápu, proč si musí se všemi psát. A fakt mě vytočí, když jsou překvapeni, když u něčeho nedávaj pozor a diví se, že jim to pak někdo sebere, když se neumí kontrolovat. A neřešil bych zákaz technologii, když mají sloužit hlavně dospělím. To ať si pak rodiče řeší, jak je k tomu budou pouštět.