Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mladší sourozenci

  vydáno  •  Vztahy
  Někdo má mladšího, někdo staršího sourozence, ale pokud máte doma mladšího sourozence, tak určitě znáte věci typu: "Půjčíš mi .......? Kdy už........?" a další otravné otázky. Ptáte se, jak je vyřešit? Tak to čtěte dál, protože tady je hned několik způsobů, jak svého malého kamaráda nejen přivést na jiné myšlenky, ale možná si s ním i zlepšíte vztah.

  Ilustrační fotografie, © Profimedia.cz

  Kdo má malého sourozence, tak na něj určitě často bývá naštvaný. Pokud ne, gratuluji, ale ráda bych navrhla řešení, jak vztahy s ním vylepšít.

  1. Představ si, že teď je u tebe kamarád(ka) a do pokoje ti vejde mladší sestra a nechce vyjít ven. Můžeš jí například navrhnout, že až kamarád(ka) odejde, zahraješ si s ní její oblíbenou hru.

  UPOZORNĚNÍ:
  Pokud jí něco takového řekneš, musíš to taky splnit, jinak ti na to příště už nepřistoupí a bude tě otravovat dál.

  2. Vyzvedáváš mladšího bratra ze školky, ale on nechce odejít. Nabídni mu třeba něco sladkého, protože, jak všichni víme, malé děti milují sladkosti. Ale ten bonbón či jinou sladkost si schovej do kapsy a dej mu ho až doma. Můžeš mu ho třeba dát do ruky, aby si byl jistý, že ho opravdu dostane. Platí zde však stejné pravidlo jako u 1. - musíš to splnit, jinak máš příště smůlu.

  3. Sice nemáš žádnou speciální záležitost nebo něco důležitého na práci, ale chceš teď být chvíli sám. Najednou ale přijde tvoje mladší sestřička a začne „rozumovat“. (Tak tomu říkám já, rozumování znamená, že váš sourozenec začne mluvit různé, podle něj rozumné věci, které ve skutečnosti nejsou pravda. Stává se to hlavně během 1-2 třídy.) Nejlepší je, když na všechno, co řekne, přikývneš nebo řekneš, že je to skvělý nápad, i když to není pravda. Je to sice tak trochu podvod, ale určitě to tvého sourozence potěší.

  UPOZORNĚNÍ:
  Dávej si pozor, na co přikyvuješ! Někdy může jít o nechtěnou lumpárnu nebo jen o něco, co jsi prostě nechtěl.

  4. V televizi běží dvě věci zároveň (např. Kouzelná školka a tvůj oblíbený film) a tvůj mladší bratr se samozřejmě chce koukat na ten svůj seriál nebo film a tak si vezme ovladač a přepne na stanici, kde právě běží. Ty ale víš, že ten tvůj film tam jen tak vysílat nebudou a tak se mu snažíš domluvit.

  A: Pokud máte dvě televize, je to velmi jednoduché ty jdeš na jednu, on na druhou. Může se však stát že budete oba chtít zůstat na té jedné a tak doporučuji pravidlo - moudřejší ustoupí.

  B: Máte jen jednu televizi a tak nemůžeš použít první řešení. Když máte počítač, notebook nebo tablet, můžeš zkusit internetové vysílání nebo mu na youtube najít Kouzelných školek, kolik si bude přát. A jestli nemáte ani počítač, pusť ho nejprve na ten jeho dětský seriál, ty obvykle trvají od 5 do 30 minut a to přece tvému 2 hodinovému filmu nevadí. Tento program bývá jak na televizi, tak i na internetu.

  Tak a to je asi vše.

  Já mám tyto rady již osvědčené a můžu říct, že to opravdu funguje. Můžete je využít i v jiných situacích tohle byly pouze návrhy, ale myslím a doufám, že vám to určitě pomůže a pokud ne, můžete mi do zpráv poslat vaše osvědčené tipy na mladší sourozence, ráda je všechny vyzkouším.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 4. dubna 2017 v 8:55.
  Armia22 v něm napsala:

  Díky 👌

  Tvoje řady mi dost pomohly o některé věci už jsem se pokoušela ale tady je to hezky vypsané 😝😝😝4