Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mladší sourozenci - dělají to schválně?

  vydáno  •  Volný čas doma · Čtenáři píší Alíkoviny
  Ti, co mají sourozence, určitě znají ten pocit, když sourozenec otravuje. Já mám mladšího brášku Vikiho, věkový rozdíl mezi námi je 11 let. Narodil se před devíti měsíci. Ano, je to roztomilé miminko, které nemůže otravovat a nebo to nedělá schválně. Ale i tak vám můžu říct, že občas dokáže opravdu hodně lézt na nervy.

  Přišlo k nám miminko - Hrací deky na podlahu jsou výhodným kompromisem místo koberce a ohrádky. , © Chicco

  Třeba včera. Mám notebook a když mám Vikiho hlídat, vezmu si ho do postele a většinou chodím na Alíka. Viki už leze a stoupá si. Dala sem ho na koberec, zavřela dveře aby neodlezl z pokoje a dala mu na zem hračky, aby si hrál.

  Lehla jsem si a brouzdala po Alíkovi. Asi po minutě jsem se na něho koukla, abych věděla, co dělá. Pořád si hrál s hračkami, někdy zabrblal „tada“, a to brblá jen když je v opravdu dobré náladě. Pak sem se začetla do jednoho článku na Alíkovinách. Najednou byl u postele a kousal dřevěný noční stolek (naštěstí mu ale ještě nenarostly zoubky).

  Když si všiml, že se na něho dívám, odlezl za mnou a kousal mě do ruky. Posadila jsem si ho na klín a ještě jsem si musela dočíst nové články. Asi za 10 minut přišla mamka do pokoje, aby nás zkontrolovala - no spíš Vikču zkontrolovala. Já se otočila a ptala se mamky, co budeme mít na oběd. Mezitím mi Vikča stačil z notebooku vytrhnou dva kousky z klávesnice a omatlat mi obrazovku mastnýma ručičkama.

  Když jsem se otočila a viděla tu spoušť, v tu chvíli odhodil kousky klávesnice do mého velkého huňatého koberce a začal dělat paci, paci. Hned jsem ho položila na zem a začala čistit obrazovku a hledat kousky z klávesnice. Našla jsem je a dala zpátky. Když jsem se na něho podívala a viděla, jak se na mě směje, neměla jsem už na něj vůbec vztek. Spíš na sebe, že jsem ho nechala a nevšímala si ho. Večer jsem pak vzpomínala, kolik věcí já jen v 1. třídě rozbila větším dětem. Ale všechno omylem!

  Mladší sourozenci jdou většinou ke staršímu sourozenci se srdcem na dlani a my, starší sourozenci, je zase většinou vyhodíme s větou: „Vypadni z mého pokoje, já si s tebou hrát nebudu." Ale možná byste taky jako malí šli k někomu staršímu, k někomu, kdo je váš vzor, se srdcem na dlani. A jak by vám bylo, kdyby vás vyhodil?

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Tinusha

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (43)

  Příspěvek z 9. října 2008 ve 21:13.
  beruška165 v něm napsal:

  poznámečka

  (moje kámoška chtěla sourozence a teť, na něj pořád nadává že otravuje)
  no prostě ty děcka sou všechny stejný POŘÁD OTRAVUJOU A LEZOU NA NERVI112

  Příspěvek z 9. října 2008 ve 21:08.
  beruška165 v něm napsal:

  mladší ségra

  jo a ještě ktomu tu starší ségru budu vodit do školky511217pomóóócccc vona je totiš strašně pomalá  to bude poznámek to bude doma fakec s toho se asi zblázním1121817523239

  Příspěvek z 9. října 2008 ve 21:00.
  beruška165 v něm napsal:

  sourozenci

  já mám 4 sourozence 2 starší bráchy s kterýma se mlátíme sou to úplní b***ci.
  pak 2 mladší ségry (strašně lezou na nervi, pořád jenom votravojou no hrůůza) 
  ale je snima sranda třeba jak začínajou mluvit, vždycky kdyš se snažijou říct ňáky slovo (třeba ta mladši říká traktoru-gogol:)) snima se hodně nasmějeme.2121