Alíkovina

Množírnám NE!

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Množírny, to slovo nemám ráda. V článku se dozvíte proč.

V tomto článku se s vámi chci podělit o svůj názor na množírny.

V množírnách zvířata trpí pro peníze. Existují množírny pro nejrůznější druhy zvířat, například psů, koček, prasat, křečků, šneků, slepic, hadů, koní a mohla bych pokračovat.

Zvířata tam jsou namačkaná v malé klícce, kde je to malé, aby se mohly jen množit i když nechtějí.(drobná zvířata) Když nejsou schopni se rozmnožovat tak je utratí. Proti množírnám jsou nejrůznější organizace. Nejznámější je stop množírnám se značkou STOP a ruka s množírnou.

Jestli se ptáte, kam přijdou mláďata, tak ty dají do zverimexu. Pak je prodávají za spousty peněz. Když si vezmete zvíře z útulku, tak podpoříte organizace stop množírnám, ale když ze zverimexu tak podpoříte množírny a ty za ty peníze koupí víc zvířat do množírny, kde je dají do stejné klícky jako jejich ostatní spolubydlící a tím méně místa pro ně je.

Proto váš žádám, berte si zvířata z útulku a ne ze zverimexu. Tam si kupte krmení, které tam je kvalitní. Napadlo vás vůbec jak se jim žije? Žije se jim tam špatně, nedostávají najíst ani vodu dokud neporodí alespoň 2 mláďata. Voda je většinou bahnitá a krmení špatné. V místnosti mají tmu.

Pro pořízení fotografie určené k prodeji mláděte se fotí například venku někde dál od množírny. Ty jsou totiž právě kvůli tomu na krásném místě. Stačí je pak dát na dobré pozadí a všichni si myslí, že rodiče mláděte žili v domě a to venku je zahrada. To je podvod. Podezřele krásné pozadí bez civilizace je množírna. Bez civilizace je to proto, že nikdo o množení nesmí vědět, jinak by je zatkla policie za týrání zvířat. Po spoustě množitelů už jistě pátrá policie.

Snad vám článek otevřel oči a proto vás na závěr znovu žádám berte si zvířata z útulku, ne ze zverimexu. Když nebudete podporovat množitele, tak zkrachují a vyhraje mír se zvířaty. Zapojte se také a podpořte útulky, ne množitele.

Děkuji.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (19)

Příspěvek z 19. ledna 2019 v 19:21.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Nemám ráda množírny :-$:-Q

Příspěvek z 18. ledna 2019 ve 21:50.
Rodé v něm napsala:

souhlasím množíny jsou strašlivé:-$@=@=

Příspěvek z 7. ledna 2018 v 17:44.
Emilinecka v něm napsala:

No , chtěla jsem tím říct že je nesnáším :-$:-$:-$:-$:-$:-E