Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moc mě baví basketbal, ale jsem mrňous

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku · Sport
  Taky se vám někdy stalo, že vás něco hrozně moc bavilo, moc jste se chtěli něčemu věnovat, ale z nějakého důvodu to prostě nebylo možné? Já mám jeden veliký sen a tím je basketbal.

  Momentka z utkání Pardubice - Svitavy, © MAFRA

  Mám rád všechny sporty - fotbal, hokej, florbal a podobně. Ve škole máme kroužek sportovních her, kde si všechny tyto sporty máme možnost vyzkoušet, abychom poznali, který nás nejvíc baví. Myslím, že tyto kroužky jsou i na různých jiných školách, a to je dobře. Je to prima, že si mohou děti zkusit, jaký sport je pro ně nejvhodnější a mohou se mu pak třeba věnovat závodně.

  Můj nejoblíbenější sport je basketbal, protože rád dribluji, běhám, házím míčem a snažím se trefovat do koše. Někdy mám pocit, že mi do rukou nepatří žádný jiný míč než ten basketbalový. Už se těším, až budu ve škole na druhém stupni, protože tam učí tělocvik pan učitel, který zároveň hraje basketbal závodně.

  Mám ale trochu smůlu, protože jsem "největší" prcek ze třídy (je mi 9 let, chodím do třetí třídy a měřím 126 cm), takže jestli trochu nepovyrostu, asi ze mě nikdy basketbalista nebude. Ale doufám, že až se basketbal pořádně naučím alespoň na kroužku sportovních her, protože do žádného sportovního klubu mě zatím asi nevezmou, tak si někdy zahraji pořádný zápas.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Příspěvek z 3. května 2011 ve 21:14.
  DenisNikis v něm napsal:

  BASKET

  25 Ahoj, já hraji basketbal závodně a v týmu máme jednu holku Báru a ta je nejmenší ale i zároveň nejlepší v našem týmu. Protože je hodně rychlá a mrštná. Tím chci říct že je jedno jakou máš výšku nebo kolik vážíš. Hlavní je jestli tě basket baví nebo NE. 25

  Příspěvek z 29. dubna 2011 ve 14:30.
  domionka v něm napsal:

  moja kamoška je dobrá vo veľa športoch, pretože je menšia ako my-teda aj rýchlejšia. tiež chcela do basketbalového tímu, ale kôli výške ju nezobrali.našla sa však v hádzanej a tam nezáleží na výške. stále ti ostáva šanca, že niekedy možno budeš reprezentovať aj svoju republiku v baskete. ja som si mohla vybrať, čo budem hrať, pretože nemám problém z výškou-teda som vysoká ako moje spolužiačky.vybrala som si basket, a teraz pôjdem hrať za našu školu.idú s nami aj také malé štvrtáčky a keď hovorím že malé, tak majú 130cm a keď to porovnáš s nami ostatnými, čo máme 170cm....hlavne, keď pôjdeš za svojím cieľom tak ho na 90% dosiahneš. 25 veľa šťastia pri pokuse dostať sa do tímu

  Příspěvek z 6. dubna 2011 v 8:22.
  Májinta v něm napsala:

  Reakce na Emulín123:

  o to vůbec nejde, mám kamarádku s kterou jsme taky hráli basketbal ona byla ze všech nejmenší a stala se kapitánkou, protože než se protihráčky spomatovali byla u jejich koše :D