Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Modelkou od osmi let

  vydáno  •  Volný čas venku · Jak se stát...
  Modelky se vybírají už na prvním stupni základní školy. Zástupce přijde do školy, osloví jen pár dětí. A jak vypadá kariéra osmileté modelky? Té jediné, co měla to štěstí a dostala se až do agentury? Myslela si, že stačí nafotit pár fotek a bude mít spoustu peněz.

  Z archivu uživatelky AgentkaNCIS, © AgentkaNCIS

  Je hodně těch, co si myslí, že modelky jsou jen nány, které nic neumí a za pár fotek sbalí pěkný balík peněz. Ale vyvedu vás z omylu. Modeling je pěkná dřina. Dřina, co za to stojí. A jak to vím? Měla jsem štěstí. Jsem modelka a něco vám o tom povím.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Začnu tím, jak jsem se k modelingu dostala. Vlastně to nebylo nic velkolepého. Jakási paní přišla k nám do školy a hledala dívky a chlapce do modelingové agentury. Celkem si nás vybrala tři, dvě holky a jednoho kluka. Jediný, kdo se dostal až do agentury, jsem byla já. Jako vy jsem si myslela, že stačí nafotit pár fotek a "tramtarará" dostanu prachy. Vše je ale úplně jinak.

  Make-up, vlasy, oblečení, pozadí, k tomu vás zkroutí do nepohodlné polohy. V té musíte zůstat i půl hodiny, prostě vše musí být perfektní. Nejprve musíte nafotit "book", knihu. Do knihy se vybírá asi 10 fotek ze 3000, které nafotíte. A pak chodíte od castingu na casting...

  Musíte mít štěstí, musíte splňovat požadavky klientů. Tady je jeden příklad z tisíce mých zkušeností. Byla jsem na castingu pro reklamu značky oblečení, C&A. Bylo nás tam asi 15 holek. A chodily jsme po dvou. Mně bylo tehdy 8 let. Holka, která tam šla se mnou, byla krásná: hnědé, jemně vlnité vlasy, oči také hnědé, pro mě ideál krásy. Mohlo jí být 14.

  Přišly jsme do místnosti, nafotily fotky, profil, polo profil a zepředu, pak se režisér podíval na naše údaje a začal řvát. Nejprve jsem myslela, že jsem něco zkazila já, ale pak jsem si uvědomila, že neječí na mě. Začala jsem poslouchat. Řval na můj ideál krásy a víte proč? Jen proto, že byla o 3 cm vyšší než bylo povoleno!

  Práci jsem sice nedostala, ale dostala jsem ponaučení. Ač bych byla sebehezčí, podstatné je splnění požadavků klientů.

  Castingů bylo mnoho. Pak jsem se poprvé postavila na přehlídkové molo, tehdy mi bylo 10. Musela jsem se hodiny učit být rovná jak pravítko, mít neutrální výraz a hlavně: být v nepohodlném kostýmu a účesu.

  Čím jsem starší, tím lépe poznávám peklo modelingu, no a povím vám, je lepší žít dva životy. Jeden jako modelka a druhý jako obyčejná dívka, která nemá tušení, co to práce znamená.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 27. ledna 2021 ve 22:40.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Tohle je dosti smutné.... Není tohle vydělávání na dětech? Však děti by si měli hrát,kamarádit se,učit se a ne dělat tohle když se jim to ani nelíbí.... :-(

  Příspěvek z 27. ledna 2021 v 18:03.
  Alpina v něm napsal:

  Tenhle článek mě až vyděsil :-c

  Příspěvek z 27. ledna 2021 v 10:40.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Dávám čtyři tlapky, mohlo to být napsané lépe. Ale je fakt, že jsem si předtím myslela to, „že stačí nafotit pár fotek a bude mít spoustu peněz“.