Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moderní gymnastika – sport nebo umění?

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport
  Víte, co je to moderní gymnastika? Moderní gymnastika je sport určený dívkám, které cvičí s různým náčiním. Jsou to švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha, která je určitě nejhezčím náčiním, ale zároveň je cvičení s ní velmi těžké.

  Dominika Červenková, moderní gymnastika - Česká moderní gymnastka Dominika Červenková., © Slavomír Kubeš

  Se švihadlem se dají dělat různé výhozy, přeskoky a nejdůležitější jsou skoky. S obručí se dělají "kutálečky" po těle a nebo po zemi, vyhazování, točení a podhazování. Míč je také velmi těžké náčiní, které má tu nevýhodu, že strašně rádo padá. Ale pokud někdo s míčem umí cvičit, tak je to krásná podívaná. S míčem se vyhazuje, posílá se po těle nebo po zemi a krouží se s ním podél těla.

  Dalším náčiním jsou kužele. Ale k těm se každá dívka nedostane, neboť se s nimi cvičí až od věku třinácti let. Kužele jsou velmi těžké náčiní a nejvíce úrazů při gymnastice připadá právě kuželům. S kuželi se nejčastěji dělají různé "mlýnky", vyhazování, chytání a točení.

  A nakonec přichází na řadu stuha. S tou je cvičení nejsložitější. Ale když se řekne moderní gymnastika, tak se každému určitě vybaví dívka cvičící se stuhou. Se stuhou se dělají kroužky, lomené čáry a vyhazování. Stuhy se dělají ve třech velikostech - čtyřmetrová, šestimetrová a dvanáctimetrová. Ale povolená délka je šest metrů a s takhle dlouhou stuhou se setkáte na všech závodech v moderní gymnastice.

  Moderní gymnastika je krásný sport, který bych doporučila všem malým holkám. Říká se, že čím dřív dívka začne, tím více toho i dokáže, ale není to pravda. Vím z vlastní zkušenosti, že i holka, které s gymnastikou začala v jedenácti letech a nikdy žádný sport nedělala, na sobě dokázala tak zapracovat, že vyhrávala i přebory Prahy. Ale ne každá se dokáže takhle vypracovat, ale o to nejde. Nejdůležitější je, jestli dívku tento sport baví.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Evičák 

  Moderní gymnastika je ženský sport, který kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie to jak s náčiním tak bez něj. Náčiním se rozumí míč, obruč, kužele, stuhy a švihadlo. V poslední době začínají do těchto disciplín pronikat i muži. Další informace si můžete přečíst v internetové encyklopedii Wikipedie - čtěte více

  Český svaz moderní gymnastiky - www.csmg.cz

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (31)

  Příspěvek z 3. prosince 2009 ve 12:53.
  Mantak v něm napsal:

  Reakce na Avril312:

  Že je těžký tam vyskočit jo?? Já dělám gymnastiku 7let nedělaj se tam jenom plaky ale taky salta,blechy,veletoce,tahaky,řemety a jiný super věci

  Příspěvek z 6. září 2009 ve 12:31.
  Rosinka v něm napsal:

  gymnastika

  ahoj chodim na moderní gymnastiku teď to je sedmí rok a můžu vám říct že to je pěkná dřina teď chodim do TJ Sokol Královské Vinohrady15

  verunkka002 v něm napsal:

  Já taky gymnastiku dělám dělám ji už skoro 7 let a abych pravdu řekla pořád mě baví a umím toho víc a víc akorát,že dělám sportovní.....to je skoro stejný15