Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Modrá hvězda, velitelka Hromového klanu

  vydáno  •  Knihy

  Modrá hvězda z knižní série Kočičí válečníci byla mocná velitelka, která vládla dlouho pevnou tlapkou, ale jednoho dne přišlo něco, co ji po psychické stránce naprosto zlomilo...

  Bluestar , © Coastallynx

  Tenhle článek je shrnutí jejího dlouhého života plného bolesti, vzteku, radosti a zklamání, takže pokud vás zajímá, co tak strašného se jí přihodilo, tak tenhle článek tu je přesně pro vás.

  [Jen pro začátek – jména, která nenajdu oficiálně přeložená, budu psát anglicky.]

  Modrá hvězda je světle modro-šedá kočka s modrýma očima. Byla velitelka Hromových, když klany žily ještě v lese.

  Informace

  Současný klan: Hvězdný
  Bývalý klan: Hromový

  Věk: 95 úplňků (7,9 let) při smrti
  Příčina smrti: utopení

  Jména:
  kotě – Bluekit [Modré kotě]
  učednice – Bluepaw [Modrá tlapka]
  válečnice – Bluefur [Modrá srst]
  velitelka – Modrá hvězda

  Rodina:
  matka – Moonflower [Měsíční květina]
  otec – Stormtail [Bouřkový ocas]
  sestra – Snowfur [Sněhová srst]
  syn – Kameňák
  dcera – Mlha
  2. dcera – Mosskit [Mechové kotě]
  nevlastní syn – Bílý vichr

  Učitelé:
  Stonepelt [Kamenná kožešina]
  Sunstar [Slunečná hvězda]

  Zástupci :
  Tawnyspots [Bujné skvrny]
  Rudoch


  Její příběh

  Modrá hvězda a její sestra Snowfur se narodily šedé kočce s tmavými pruhy zvané Moonflower. Jejich otec, který se jmenoval Stormtail, byl černý a měl modré oči. Později, když se Hvězda stala učednicí se jménem Bluepaw, byl její učitel.

  Bohužel, během bitvy na území Větrného klanu její matku zabil léčitel Větrných; Hawkheart [Jestřábí srdce], a její otec se přidal ke starším, takže se jejím novým učitelem stal velitel klanu Sunstar. Po několika úplňcích trénování konečně dostala svoje válečnické jméno – Bluefur.

  Bratr její matky Goosefeather [Husí pírko], který byl tehdy léčitelem, jí řekl o jakémsi proroctví, ale Hvězda tomu nevěnovala pozornost. Musela také vychovat svého nevlastního syna – Bílého vichra, protože jeho maminku Snowfur na Hromové stezce srazilo auto.

  Jednoho dne, když zrovna hlídala hranici klanu u Slunečných kamenů, potkala Dubase, válečníka Říčního klanu, a okamžitě se do něj zamilovala. Brzy na to s ním čekala koťata. Věděla, že to je proti Válečnickému zákoníku, ale vymyslela si, že pravým otcem koťat je Thrushpelt [Drozdí kožešina] a ostatní jí to uvěřili.

  Narodila se jí tři krásná zdravá koťátka – Kameňák, Mlha a Mosskit. Ale i když nechtěla, musela se jich vzdát, protože o místo zástupce velitele se ucházel Thistleclaw [Bodlákový dráp], bratr Thrushpelta, který se vždy vrhal do bitvy po hlavě, a pokud by se stal velitelem, celý klan by poslal do jisté záhuby.

  Hvězda svá koťata odvedla za Dubasem do Říčního klanu a Hromovým řekla, že je nejspíš ukradl jezevec. Jelikož už se nemusela starat o koťata, tak ji Sunstar přijal jako zástupkyni. Protože se tohle stalo v zimě a koťata byla ještě moc malá, tak bohužel jedno z nich v té kruté zimě umrzlo. Kameňák a Mlha zůstali v Říčním klanu a za svou pravou matku až do páté knihy považovali Šedivku, kterou ve stejné knize chladnokrevně zavraždil Dráp.

  Když se klanovou léčitelkou stala Tečka, Hvězda od ní obdržela proroctví o ohni, který zachrání klan. Pár dní na to Hvězda pozvala do klanu zrzavého kocourka jménem Zrzek. Jelikož měl ohnivě zbarvený kožich, pojmenovala ho Ohnivák a stala se jeho učitelkou.

  Po smrti jejího zástupce Lva si Hvězda vybrala Drápa. Ohnivous se ji snažil přesvědčit, že Dráp je zrádce a vrah, ale ona mu nevěřila. Během bitvy ve třetí knize zjistila, že Ohnivous měl celou dobu pravdu. Dráp se ji snažil zabít, ale Ohnivous tomu zabránil a Drápa z klanu vyhnal. Drápova zrada Hvězdu po psychické stránce naprosto zlomila a nebyla schopná pořádně vést klan.

  V páté knize, když do lesa vstoupí psí smečka a krade jim potravu, si Hvězda usmyslí, že jim potravu vlastně krade Větrný klan a málem dojde k bitvě, ale Ohnivous tomu naštěstí zabrání.

  Ohnivous, Mrak a Bouřka objeví, že Měsíční dráp vytvořil z mrtvých králíků stezku, která vede až k táboru Hromových, a tak celý klan musí z tábora pryč. Hvězda se za svůj klan obětuje a spolu s několika psy padá do rokle, kde se utopí.

  Než odejde k Hvězdnému klanu, přiběhne k ní Ohnivous, Mlha a Kameňák. Naposledy se otočí za Ohnivousem a řekne:
  “Oheň zachrání klan. Nikdy jsi tomu nerozuměl, že? Ani když jsem ti dala tvé učednické jméno, Ohnivousi? Sama jsem o tom pochybovala, když v našem táboře zuřil oheň. Přesto teď vidím pravdu. Ohnivousi, ty jsi ten oheň, který zachrání Hromový klan. Budeš Ohnivý měsíc, světlo Hromového klanu.“

  A pak odejde k Hvězdnému klanu navždy.

  (Pro ty, co to neznají: když umřete a jste kladná postava, tak váš duch odejde k Hvězdnému klanu. Když jste zlí, tak váš duch odejde do takzvaného Temného lesa.)

  Související Alíkovina:

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 5. března ve 14:32.
  Zuzuška v něm napsala:

  Moc hezký článek, většinu informací jsem ani nevěděla :-)
  Pět tlapek >X<-
  Jinak já už mám dávno přečtené všechny knížky :-D

  Příspěvek z 5. března ve 14:08.
  market_love v něm napsala:

  To je smutné že se utopila! Já teď čtu „ Oheň a led“

  Příspěvek z 22. září 2020 v 19:16.
  Kubik111 v něm napsal:

  moje slova!;-) , jinak 5 tlapek;-)