Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Modrá hvězda, velitelka Hromového klanu

  vydáno  •  Knihy

  Modrá hvězda z knižní série Kočičí válečníci byla mocná velitelka, která vládla dlouho pevnou tlapkou, ale jednoho dne přišlo něco, co ji po psychické stránce naprosto zlomilo...

  Bluestar , © Coastallynx

  Tenhle článek je shrnutí jejího dlouhého života plného bolesti, vzteku, radosti a zklamání, takže pokud vás zajímá, co tak strašného se jí přihodilo, tak tenhle článek tu je přesně pro vás.

  [Jen pro začátek – jména, která nenajdu oficiálně přeložená, budu psát anglicky.]

  Modrá hvězda je světle modro-šedá kočka s modrýma očima. Byla velitelka Hromových, když klany žily ještě v lese.

  Informace

  Současný klan: Hvězdný
  Bývalý klan: Hromový

  Věk: 95 úplňků (7,9 let) při smrti
  Příčina smrti: utopení

  Jména:
  kotě – Bluekit [Modré kotě]
  učednice – Bluepaw [Modrá tlapka]
  válečnice – Bluefur [Modrá srst]
  velitelka – Modrá hvězda

  Rodina:
  matka – Moonflower [Měsíční květina]
  otec – Stormtail [Bouřkový ocas]
  sestra – Snowfur [Sněhová srst]
  syn – Kameňák
  dcera – Mlha
  2. dcera – Mosskit [Mechové kotě]
  nevlastní syn – Bílý vichr

  Učitelé:
  Stonepelt [Kamenná kožešina]
  Sunstar [Slunečná hvězda]

  Zástupci :
  Tawnyspots [Bujné skvrny]
  Rudoch


  Její příběh

  Modrá hvězda a její sestra Snowfur se narodily šedé kočce s tmavými pruhy zvané Moonflower. Jejich otec, který se jmenoval Stormtail, byl černý a měl modré oči. Později, když se Hvězda stala učednicí se jménem Bluepaw, byl její učitel.

  Bohužel, během bitvy na území Větrného klanu její matku zabil léčitel Větrných; Hawkheart [Jestřábí srdce], a její otec se přidal ke starším, takže se jejím novým učitelem stal velitel klanu Sunstar. Po několika úplňcích trénování konečně dostala svoje válečnické jméno – Bluefur.

  Bratr její matky Goosefeather [Husí pírko], který byl tehdy léčitelem, jí řekl o jakémsi proroctví, ale Hvězda tomu nevěnovala pozornost. Musela také vychovat svého nevlastního syna – Bílého vichra, protože jeho maminku Snowfur na Hromové stezce srazilo auto.

  Jednoho dne, když zrovna hlídala hranici klanu u Slunečných kamenů, potkala Dubase, válečníka Říčního klanu, a okamžitě se do něj zamilovala. Brzy na to s ním čekala koťata. Věděla, že to je proti Válečnickému zákoníku, ale vymyslela si, že pravým otcem koťat je Thrushpelt [Drozdí kožešina] a ostatní jí to uvěřili.

  Narodila se jí tři krásná zdravá koťátka – Kameňák, Mlha a Mosskit. Ale i když nechtěla, musela se jich vzdát, protože o místo zástupce velitele se ucházel Thistleclaw [Bodlákový dráp], bratr Thrushpelta, který se vždy vrhal do bitvy po hlavě, a pokud by se stal velitelem, celý klan by poslal do jisté záhuby.

  Hvězda svá koťata odvedla za Dubasem do Říčního klanu a Hromovým řekla, že je nejspíš ukradl jezevec. Jelikož už se nemusela starat o koťata, tak ji Sunstar přijal jako zástupkyni. Protože se tohle stalo v zimě a koťata byla ještě moc malá, tak bohužel jedno z nich v té kruté zimě umrzlo. Kameňák a Mlha zůstali v Říčním klanu a za svou pravou matku až do páté knihy považovali Šedivku, kterou ve stejné knize chladnokrevně zavraždil Dráp.

  Když se klanovou léčitelkou stala Tečka, Hvězda od ní obdržela proroctví o ohni, který zachrání klan. Pár dní na to Hvězda pozvala do klanu zrzavého kocourka jménem Zrzek. Jelikož měl ohnivě zbarvený kožich, pojmenovala ho Ohnivák a stala se jeho učitelkou.

  Po smrti jejího zástupce Lva si Hvězda vybrala Drápa. Ohnivous se ji snažil přesvědčit, že Dráp je zrádce a vrah, ale ona mu nevěřila. Během bitvy ve třetí knize zjistila, že Ohnivous měl celou dobu pravdu. Dráp se ji snažil zabít, ale Ohnivous tomu zabránil a Drápa z klanu vyhnal. Drápova zrada Hvězdu po psychické stránce naprosto zlomila a nebyla schopná pořádně vést klan.

  V páté knize, když do lesa vstoupí psí smečka a krade jim potravu, si Hvězda usmyslí, že jim potravu vlastně krade Větrný klan a málem dojde k bitvě, ale Ohnivous tomu naštěstí zabrání.

  Ohnivous, Mrak a Bouřka objeví, že Měsíční dráp vytvořil z mrtvých králíků stezku, která vede až k táboru Hromových, a tak celý klan musí z tábora pryč. Hvězda se za svůj klan obětuje a spolu s několika psy padá do rokle, kde se utopí.

  Než odejde k Hvězdnému klanu, přiběhne k ní Ohnivous, Mlha a Kameňák. Naposledy se otočí za Ohnivousem a řekne:
  “Oheň zachrání klan. Nikdy jsi tomu nerozuměl, že? Ani když jsem ti dala tvé učednické jméno, Ohnivousi? Sama jsem o tom pochybovala, když v našem táboře zuřil oheň. Přesto teď vidím pravdu. Ohnivousi, ty jsi ten oheň, který zachrání Hromový klan. Budeš Ohnivý měsíc, světlo Hromového klanu.“

  A pak odejde k Hvězdnému klanu navždy.

  (Pro ty, co to neznají: když umřete a jste kladná postava, tak váš duch odejde k Hvězdnému klanu. Když jste zlí, tak váš duch odejde do takzvaného Temného lesa.)

  Související Alíkovina:

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 22. září v 19:16.
  Kubík111 v něm napsal:

  moje slova!;-) , jinak 5 tlapek;-)

  Příspěvek z 21. září v 17:50.
  konemy v něm napsala:

  MikiRoth: Divoké kočky by měly být jen starším vydáním Vzhůru do divočiny, prvního dílu série.

  Příspěvek z 20. září ve 20:26, upravený po 7 minutách.
  MikiRoth v něm napsal:

  Před asi osmi lety jsem četl knihu Divoké kočky (Erin Hunterová 2003), kde se vyskytují stejná jména koček (až na drobné výjimky), přičemž děj této knihy přibližně odpovídá sedmému a části osmého odstavce (“Když se klanovou léčitelkou stala Tečka...“(normálně a “Po smrti jejího zástupce Lva...“). V knize jednak příběh končí trochu jinak (z Ohniváka se stává Ohnivé srdce a ze Šedáka se stává Šedý pruh) vyvstává řada nezodpovězených otázek (Proč Dráp zabil Rudocha? Kam „byl zmizen“ Větrný klan Stínovým klanem? aj.).
  Proto mne zaujal tenhle článek, neb se pamatuji, že na mne ten příběh působil zvláštním dojmem a četl jsem jej stále dokola.
  Rozhodně se na ty knihy podívám, ta kniha, již jsem četl, mi dosud straší v hlavě:->.
  Teď jsem zjistil, že knižní série, o níž zde píšeš, je opravdu od stejné autorky, ale v seznamu knih v sérii tu knihu, co mám (Divoké kočky), nenacházím?.