Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moja slaví 4. narozeniny - mezi gratulanty bude Ewa Farna a Hurvínek

  vydáno  •  Volný čas venku · Příroda · Zvířata · ZOO Praha
  V sobotu 13. prosince oslaví Moja, první gorila narozená v České Republice, své čtvrté narozeniny. Přijďte jí popřát i vy! Kromě Vás bude mezi gratulanty i zpěvačka Ewa Farna a Divadlo Spejbla a Hurvínka.

  Pavilon goril nížinných, zoo Praha., © Radkaa

  Výběr gratulantů není náhodný, ale odpovídá věku Moji. Ta je právě ve věku gorilího „teenagera“ - je na rozhraní dětství a dospělosti.

  Na žádné narozeninové oslavě nesmí chybět dort a dárek. Ty jsou pro Moju přichystané, i když se patrně o obojí bude muset podělit s ostatními obyvateli pavilonu. Oslava začíná v 11 hodin před pavilonem goril.

  Kromě narozeninové oslavy, si také budete moci vyzkoušet, jaké je to být gorilou. Postavit si hnízdo, v jakém gorily spí, jako gorily vyřešit hlavolam, jak se dostat k potravě nebo jak ji najít mezi dřevitou vlnou. hrát si na gorilu budete moci ve vzdělávacím centru mezi 10. a 15. hodinou.

  Od 14 hodin tamtéž na přednášce o našich gorilách popovídá chovatel lidoopů Marek Ždánský .

  Výprava za zimními obyvateli Vltavy

  KormoránVypravte se s námi na procházku po vltavském břehu objevovat zimní obyvatele Vltavy! Při troše štěstí a za pomoci ornitologa můžete pozorovat zimující potápky malé, kormorány velké, poláky chocholačky, volavky popelavé a další zajímavé druhy ptáků.

  Výprava vyráží v v neděli 14. prosince v 8.30 od hlavního vchodu do zoologické zahrady. Dalekohledy s sebou!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (43)

  prase100 v něm napsal:

  super Moja

  V té zoo jsem byla už 3krát a je to tam super4.U opic se mi nejvíc líbí Moja a Richard.21Samozřejmě se mi líbí i všichni ostatní.Mám je moc ráda.24Já jsem  v uvozovkách taky tak trochu opice.10Ale není to nic ve zlém.Tak pa17A jejště tam ráda pojedu s kámošema znova.Je tam čerství vzduch,zvířátka,příroda atd..

  dudovka v něm napsal:

  katka

  kvuli ewebych tam jela ale uz je pozde a ja bylim u zlina takze je to dalekoa ja byla nachcipla a mela vystoupeni  27272727

  evinkar v něm napsal:

  evik

  bohužel  já  za  to  nemůžu  mám  schůzku10162510