Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Moje andulky

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 23. června ve 20:40.
  Anež v něm napsala:

  Tak to jsem ráda. :-) A díky moc za rady.

  Příspěvek z 23. června v 10:49.
  -Billík- v něm napsal:

  Nemyslela jsem to zle. :-)
  Určitě máš své andulky ráda a chceš aby se měly co nejlíp. Proto bych se určitě předtím poradila na veterině, než přikoupíte další andulky. Nemusíš tam vozit přímo andulky (ta cesta je pro ně taky stres), jde se domluvit, že vezmeš na vyšetření třeba trus a oni udělají rozbor a z něj se dají poznat různé nemoci. Protože je fakt divné, že dvě jen tak umřou.. To bych fakt tipovala na nějakou nemoc. Ono ze zvěrimexu nikdy nevíš, co si přineseš domů, často se tam o ta zvířata starají špatně a nechávají je nemocná. Když bys chtěla kupovat ty další andulky, tak je lepší si najít přímo nějakého chovatele v okolí, který i se spoustou věcí poradí atd.

  Příspěvek z 21. června v 18:58, upravený po 5 minutách.
  Anež v něm napsala:

  Moc vám všem děkuji! $>

  Vinnetou: Ano, jsou, tak snad se ti to povede. U toho mého to byl trochu problém, ale teď ty andulky má taky moc rád, tak ti držím palce.
  Pribináček1: Korely jsou taky krásné. Na srazu jsi měla mikinu s korelami, ne?
  -Billík-: My bydlíme na vesnici a nejbilžší veterina zaměřená na ptactvo je daleko a tak jsme pár dnů čekali, jestli je to opravdu vážné. Potom, když jsme viděli, že je to horší, začali jsme hledat nějako veterinu, která by nebyla až tak moc daleko. Ale zpravilo se to, i když na veterinu ještě půjdeme jen tak pro jistotu. K té druhé připomínce, u té první jsem myslela, že to byla jen náhoda, že nějak narazila, nebo tak (teď už si dávám pozor, aby se jim nic nestalo, babička je chodí kontrolovat když jsme pryč), samozřejmě mě nenapadlo, že by to mohla být nějaká nemoc, když předtím byla prakticky v pořádku. No a tak jsme přikoupili další andulky. Když ta druhá umřela, tak mi to přijde trochu podezřelé, tak čekáme, jestli ty zbylé andulky nejsou taky nemocné a další andulky koupíme až za měsíc, dva.

  Jinak, děkuji za úpřímný dotaz a prosím, nemysli si kvůli tomuhle o mně něco zlého. :-($>

  Příspěvek z 20. června ve 22:26.
  Pribináček1 v něm napsala:

  Moc pěkný taky mám papoušky korely

  Příspěvek z 20. června v 9:35.
  Vinnetou v něm napsala:

  Andulky jsou rozkošné$>. Nikdy jsme žádnou neměli, ale třeba se mi někdy podaří tátu přemluvit...

  Příspěvek z 19. června ve 21:20.
  -Billík- v něm napsal:

  Proč tu nemocnou andulku neodvezete na veterinu hned? Ty asi taky nebudeš čekat půl roku s bolavou nohou, jestli půjdeš k doktorovi, ne?

  A nepřijde mi úplně v pořádku, že vám už dvě andulky jen tak umřely a vy pořád přikupujete další. Nejdřív by to chtělo pohlídat, jestli nemají nějakou nemoc, kterou si můžou navzájem přenášet. Protože pak vám jen budou umírat další a další. To je nezodpovědnost.

  A doporučuju zvolit veterinu specializovanou na exotické ptactvo. Běžní veterináři většinou „umí řešit“ jen psy a kočky, na ptáky je vhodné zvolit specialistu.

  Příspěvek z 19. června v 9:25.
  Charlott v něm napsala:

  Zajímavý článek, dávám 5 tlapek. :-)

  Příspěvek z 19. června v 6:23.
  Áďa_2011 v něm napsala:

  Super článek!

  předchozí 1 další