Alíkovina

Moje chvíle štěstí s matematickým klokánkem

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Když jsme si prohlíželi moje staré fotky, tak jsem tam našla i fotku, jak jsem si vyfotila matematického klokánka ze 3. třídy.

Znáte matematického klokánka? Většina jistě ví, o čem mluvím, ale stále se najde pár jedinců, co nevědí, o čem je řeč.

Matematický klokánek je logická olympiáda, která je určena dětem přibližně od 3. třídy do 5. třídy. Tato olympiáda není na internetu, nýbrž na papírech. U nás to probíhalo tak, že paní učitelka řekla: „Tak kdo chce dnes dělat matematického klokánka, tak toho odvedu do 3.C a vy ostatní, strana 12 v matematice, celé cvičení“.

Pamatuju si, jak jsem byla ten nejšťastnější člověk na světě, když jsem byla z kategorie 3. - 4. třída první. Dokonce i nejchytřejší kluk v naší třídě byl až za mnou.

Ách, to byl pocit. Měla jsem nějaký 68 bodů z 80. Všichni ve třídě mě měli za šprta, ale asi mi hlavně záviděli. A mně to bylo v té chvíli fuk. V té chvíli jsem byla nejšťastnějším člověkem na světě.

Autorka: (10 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (10)

Příspěvek z 5. srpna 2018 v 10:53.
číča800 v něm napsala:

ty jsi byla tak št ́astná? ̈
letos jsem v klokánkovi byla 3

Příspěvek z 17. března 2018 v 7:48.
Ťapka2008 v něm napsala:

Nám minulí rok (ve třetí) řekla paní učitelka že zadní řada(ti nejchitřejší) půjdou do té soutěže.Nakonec byla paní učitelka pryč šla na operaci a my měli supl a dostali jsme to všichni;-(

Příspěvek z 16. března 2018 v 19:44.
barca-musilova v něm napsala:

To my ho máme povinného všichni (i ten kdo nechce):-(8-o