Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje čtyři želvičky

  vydáno  •  Zvířata

  Co se vám vybaví, když se řekne želva? Mně naše čtyři želvičky, které vám dneska představím. Spousta lidí už tu psala články typu můj pes, moje kočka, ale ještě jsem neviděla ani jeden takovýhle článek o želvě.

  Moje želvička, © Verčaveverácek

  Všechno začalo roku 2006 a my se stěhovali z malého bytu na vesnici. Byla jsem nadšená, mohla jsem si hodiny hrát venku na zahradě a pobíhat mezi čerstvě vysázenými jabloněmi. Po čase mi ale začalo být smutno. Sestra se ještě nenarodila a já se často cítila sama. A tak se rodiče rozhodli, že mi koupí zvířátko. Ale jaké? Na hlodavce mám alergii, na klec pro papouška nemáme místo a se psem je moc starostí.

  Tak pátrali a pátrali a jednoho dne jsme stáli na dvoře, po kterém pochodovaly želvy sloní, v jezírku plavaly želvy nádherné a mezi kameny se vyhřívaly želvy skalní.

  Zde jsme si koupili naše dva starší kluky, Kubu a Lukáše (ne, neumím vybírat jména :-D). Jsou to bráchové ze stejné snůžky a narozeniny mají v srpnu. Kuba se původně jmenoval Bělinka (taky hrozné jméno), ale později jsme zjistili, že je kluk, a tak jsme ho přejmenovali. U želv se totiž pohlaví nedá poznat poměrně dlouho.

  Roky plynuly a jednou máma objevila inzerát, že jistý chovatel prodává mláďata želv stejného druhu, jako už jsme měli.

  Ani nevím, jak se to stalo, ale najednou tu byla třetí želva – Bertík (lepší jméno, Bertík je želva nahoře na obrázku). U Bertíka pohlaví dodnes nevíme.

  Tady ale nastal problém. Chovatel, který nám ho prodal, nám řekl, že Bertík je moc malý na zazimování, a tak musel celou zimu strávit sám v teráriu.

  Mámě se ho zželelo, kontaktovala onoho chovatele a přivezla domů o rok mladší želvu Kulíška (nebo Kuličku, taky nevíme pohlaví).

  A tak se stalo, že místo dvou želv máme doma čtyři.

  Máte nějaké zvíře? Pokud ano, jaké?
  Pokud ne, chcete nějaké? A jaké?

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 29. května 2018 ve 21:23.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Moc hezký článek R^
  Já bych chtěla křečka. @)->-

  Příspěvek z 29. května 2018 v 16:46.
  matisek005 v něm napsal:

  Já uvažuji nad šnekem, ale myslím, že by rodiče nebyli nadšení.

  Příspěvek z 29. května 2018 ve 14:28.
  vikinka28 v něm napsala:

  Moc heeezký článek. Právě si přemýšlím jaké zvíře bych chtěla, aby to nedávalo moc práce..... Díky za nápad budu přemýšlet.. :)