Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje dovolená u moře

  vydáno  •  volný čas venku
  Když se řekne dovolená v Itálii nebo prostě u moře, asi každý si představí sebe sama, jak se válí na pláži, staví něco z písku nebo plave ve vodě. No, to já bych taky. Kdybych neměla tatínka turistu. A jak vypadala moje poslední dovolená v Itálii? To vám s radostí řeknu!

  Itálie, © iDNES.cz

  1.den - Neděle (příjezd) Náš tatínek pro cestu do Itálie vždy volí cestu autem, i když pro něj samotného, je to nejméně příjemné. Tatínek vždy řídí, takže při cestě nemůže spát. A abychom byli v Itálii v čas, musíme na cestu vyrazit už brzy ráno. 

  Tentokrát jsme vyrazili v půl páté ráno. Měli jsme namířeno do Italského města Lido Adriano a do areálu ubytování Long Beach. Do areálu jsme dorazili ve tři hodiny odpoledne. Než jsme všechno zařídili, vybalili si a tak nějak se zabydleli, bylo už pět hodin večer. Převlékli jsme se do plavek a vyrazil na pláž. Moře nebylo moc hluboké, ale nám to bylo jedno. Plavat se v něm dalo. Hned první den jsem se seznámila s malými obyvateli moře. S kraby. Potom, co jsme se dostatečně vyřádili v moři, jsme se vydali zpátky do apartmánu. Já s mamkou jsme ještě zamířili, podívat se na bazén. Nebyl moc hluboký, ale zato byl velký. Skluzavky a tobogány v něm také nebyly, ale mně to nevadilo. 

  2.den – Pondělí (volno) Skoro jediný den, který bychom mohli strávit na pláži a u bazénu a my musíme jet nakupovat! Nejraději bych zůstala nejméně do jedenácti v posteli, ale my jsme prostě museli jet hledat nějaký obchod. Asi po hodině hledání nějakého obchodu jsme zaparkovali u Lidlu a něco pořádného nakoupili. Taťka však řekl, že do tohohle obchodu už nepojedeme. Prý to tam vypadalo hůř než v Česku. Zbytek dopoledne a naštěstí i odpoledne jsem mohla strávit povalováním se na pláži. Hurá!

  3.den – Úterý (výlet k přehradě) Dnes nás čekal první výlet. Tenhle byl z velké části do přírody. Zaparkovali jsme u přehrady a vyrazili do lesa. Člověk by řekl, že v lese bude chládek, ale nám bylo strašné vedro. Proto jsme byli rádi, když nás cesta zavedla k vodě. Nějakou chvíli jsme u ní zůstali a pak pokračovali dál. Náhle nám mamka řekla, ať jsme zticha a prstem ukázala mezi stromy. To co jsem viděla, bylo úžasné. Mezi stromy stála srnka! Opravdová živá srnka stála jen pět metrů od nás. Nejraději bych se na ni pořád dívala, ale bohužel jsme museli pokračovat v cestě. Potom, co jsme se prošli lesem, jsme jeli do muzea. Jediná část, která mě alespoň trochu zajímala, byla ta, kde byla umělá vycpaná zvířata. A to nejen z toho důvodu, že jsem žádným popiskům nerozuměla. Všechno tam bylo Italsky! Anglicky tam nebylo ani slovo! 

  4.den – Středa (poznáváme město) Dnešní dopoledne jsme strávili u bazénu. Odpoledne celá naše rodina vyrazila na procházku po městě. Až večer kolem sedmé hodiny začalo lidí přibývat. Trhy byly plné lidí a v obchodech byly dlouhé fronty. V osm jsme šli zpět do apartmánu a zbytek večera jsme strávili hraním všech možných her. 

  5.den – Čtvrtek (San Marino) Dnes jsme vyrazili do San Marina. Měli jsme naplánovanou procházku po dvou hradech, jedné věži a pěti památkách. Jenže když teplota stoupne na 36°C, začne vám být vedro už před prvním hradem. Nakonec jsme naší procházku po památkách zkrátili na dva hrady a bloudění městem v rámci hledání parkoviště. Nakonec nám poradil jeden moc hodný Ital. I když bohužel nemluvil anglicky, taťka se s ním nějak domluvil a za chvilku jsme byli u auta. 

  6.den – Pátek (Krabí útok) Ach jak ráda bych vylezla na nafukovací lehátko a zůstala na něm v moři ležet celý den! I když toto přání se mi z části splnilo (vylezla jsem na lehátko), za pět minut už mě otravoval můj bratr. Nenechal mě chvíli v klidu a pořád mě z lehátka shazoval do vody. Jednou dokonce našel v písku mušli, ze které zrovna lezl krab a tak jí položil na lehátko vedle mě. Trochu hodně jsem se lekla, když jsem viděla malého kraba, který lezl vedle mě. 

  7.den – Sobota (Italská Sněžka) Dnes ráno nás tatínek docela překvapil. Když jsme po snídani naskočili do auta, řekl nám, že jedeme na italskou Sněžku. Docela jsem se bála, ale naštěstí slíbil, že zaparkuje v 1400 metrech a my budeme muset ujít jen 252 metrů převýšení. Za což jsem byla strašně ráda. Sněžku jsme nakonec zvládli. A za odměnu nám taťka slíbil k večeři pizzu! 

  8.den – Neděle (Ravenna) Nemůžu tomu uvěřit! Už zítra jedeme domů! Sice se strašně těším, ale odjet se mi moc nechce. Ach jo… Mamka říkala, že musíme něco koupit babičce a tak jsme vyrazili do sousedního města Ravenny. Obešli jsme všechna muzea a cestou do hotelu jsme se stavili v obchodě, koupit jídlo na cestu a suvenýr pro babičku. A jelikož někteří z vás jistě plánují také jet do Itálie, rozhodla jsem se pro vás udělat slovníček.

  Tady vidíte přehled většiny základních italských frází.: Ahoj: Ciao (čti: Čao) Dobrý den: Buon giorno (čti: Bon džórno) Na shledanou: Arrivederci (čti: Arivederči) Ano: Si (čti: Sí) Ne: No (čti: Nou) Možná: Forse (čti:Forse) Děkuji: Grazie (čti: Gracia) Prosím: Prego (čti:Prégo) Nula: Zero (čti: Zírou) Jeden: Uno (čti: Úno) Dva: Due (čti: Duo) Tři: Tre (čti: Tre) Čtyři: Quattro (čti: Kvatro) Pět: Cinque (čti: Činkve)

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!