Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje džungle v pokoji

  vydáno  •  mazlíčci
  Vždy jsem chtěla zvířátko. Jenže sestra má alergii na srst a mamka nechce na toto téma nic slyšet. Tak jsem si musela najít něco jiného. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem přišla na to, co by „to něco jiného“ mohlo být. Nakonec jsem našla řešení a zároveň o sobě něco zjistila.

  Nebudu tě dlouho napínat. Našla jsem zálibu v rostlinách. Dá se o ně bezvadně starat a nemusíš řešit to, že by ti umřela jako zvířátko. A když už vypadá špatně, dá to jasně najevo. Svět rostlin mám opravdu moc ráda.

  Prvním krokem při pořizování rostlinek bylo zařídit pokoj tak, aby rostlinám vyhovoval. Zrovna se mělo malovat a já si do pokoje dala žlutou. Bylo to jako kdyby najednou vysvitlo slunce. Prostě se mi to líbilo.

  A teď vybrat kytky

  Vybrat správné rostlinky byl těžký úkol. Mám přeci jen omezené místo a všechno si tam dát nemůžu. Nakonec jsem si po dlouhém rozmýšlení vybrala květiny, které se mi dodnes moc líbí.

  Co mám doma

  2x ibišek
  1x monstera
  5x kaktus
  2x fialka
  3x tlustice
  3x orchidej

  Krásný výsledek a spokojený pěstitel je zaručen. Při správné péči se ibišky rozrostou jako stromy monstera, orchideje pokvetou a o kaktusech ani nemluvě. Ty se mi podařilo hodně dobře vypěstovat. Několikrát kvetly a já mám na každém z nich lísteček a tam si o nich vše zaznamenávám. Kaktusů už mám třináct a zrovna mi jeden kvete.

  Co jsem o sobě zjistila

  Je to záliba v kaktusech. Zrovna se na jeden kvetoucí na mém parapetu dívám a říkám si: „Tak o tobě někdo vědět musí.“ a tak píši tento článek.

  Jak je to s mými zvířátky

  Opravdu je mám. Ovšem akvárium jsem dostala od kamarádky k Vánocům a moje morčátko Lilly mi dala kamarádka kvůli tomu, že jich má celý vrh. Vy, kteří nemáte zvířátko, nezoufejte. Zkuste to jako já a možná pak už ani zvířátko nebudete chtít. A pokud vás rostliny nezajímají nebo zajímají, ale chcete mazlíčka, tak pamatujte, že naděje umírá poslední.

  Autorka: (9 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 9. června 2014 v 15:48.
  ZoLu v něm napsala:

  gjhl

  Neviem, ja zvieratko nechcem. Sestra ho veľmi chce.
  Ja mám orchideu, nejaký strom, 1 neviem čo, 3 kaktusy a 6 sukulentov. A každý sukulent a kaktus má rodný list.21 Asi určite som šiši. 22 Starať sa o ne ma baví.
  Ale nemôžem mať všetko. Síce miesto ešte mám (máme veľmi hrubé múry čiže aj hrubú parapetu) ale do izby nám svieti málo slnka.

  Příspěvek z 9. června 2014 v 8:25.
  Violetta01 v něm napsala:

  Moje džungle v pokoji-presne!

  Mám taký istý problém ja, mamina a sestra sme alergické na srsť a mama nechce ani čo len "neškodné rybičky" do izby a tak sa s tým musím zmieriť. Zato tam máme plno rastlín...Ale aj na to si musím dávať pozor.Som však alergická aj na peľ!3
  Neboj! Nie si sama. Ale ak ťa môžem potešiť, máš aspoň o starosť menej.16

  Příspěvek z 7. června 2014 v 17:25.
  anička999 v něm napsal:

  Super záliba

  Bohužel, všechny květiny v mém pokoji uschly...zbyl mi jenom kaktus...protože já v pokoji mám většinou celý den zatažené závěsy a tak si na květiny nevzpomenu...ale možná se k tomu někdy vrátím...
  A je to moc hezký článek 44