Alíkovina

Moje heslo na prázdniny

vydáno  •  Doma a ve světě
Léto plné zážitků, hraní, ale u některých dětí bohužel i učení už je v plném proudu. Moje kamarádka bohužel propadla z dějepisu, který sice mají pouze jeden rok, ale musí dělat opravné zkoušky. Je mi jí teď strašně líto, protože se musí učit, ale i tak chodí ven si užívat.

Stříbrný rybník - Malšova lhota - Stříbrný rybník - Malšova lhota. Pořízeno na Hip Hop Kempu 2004 v Hradci Králové. , © Jan Tomek

Léto je moje nejmilejší roční období - můžeme se chodit koupat, opalovat a většina z nás i jezdí na dovolenou. Ti, kteří na dovolenou nejezdí, mají více času na poznávání krajiny u nás v České republice. Nejezdit na dovolenou není žádná ostuda a myslím si, že je lepší turistika v okolní krajině u nás, než lenošení u moře. I když to lenošení taky není špatná věc, po tak dlouhém školním roce plném domácí práce i práce ve škole. Ale teď k mému tématu:

Kam vyrazit o prázdninách, když ne k moři?

Jestli o prázdninách nejezdíte k moři, vyhledejte si ve svém okolí nějaký kemp nebo cyklistickou stezku a vydejte se na ni. Takový výlet pod stanem, ať už s kolama nebo s kolečkovými bruslemi, není vůbec špatný. Ale i pěší výlety nesmíme nikdy zanedbat. Máme kolem sebe hrozně moc zámků, hradů i zřícenin. Zde poznáváme nové věci o našich předcích, ale i to, jak žili.

Ten, kdo má rád v létě hlavně dobrodružství, se určitě musí vydat na výlet po horách nebo do okolních lesů. Napínavé chvilky ale můžete zažít i když si s kamarádkou nebo kamarádem postavíte stan na zahradě nebo někde na nejbližší louce. Ale pozor! Stan postavte na místě, které dobře znáte a máte to blízko ke svému bydlišti. A nezapomeňte, že dobrodružství zažijete kdekoliv! Ať už je to doma, nebo venku...
 
A teď k moři!

K moři  jezdí většina z nás. Jezdíme spíše do Chorvatska, Itálie, Bulharska, ale i do Egypta a do jiných zahraničních států. Mimo republiku nejezdíme pouze lenošit k moři, ale i poznávat. Například Francie má svou pýchu v Eiffelově věži, Holandsko má amsterodamské kanály, Rusko moskevské chrámy a Anglie se pyšní svými dominantami Londýna. U moře zažíváme spoustu dobrodružství a zábavy. Ať už do zahraničí cestujeme automobilem nebo letadlem, vždy musíme být opatrní a udržovat čistotu.
 
Mé heslo zní:

Nuda o prázdninách je jen zameškávání času a ať jsi kdekoliv, vždy na sebe dávej pozor a pořádně si to užívej! Ale pamatuj: všude dobře, doma nejlépe! Tak vám přeji, abyste ty prázdniny prožili co nejpěkněji a nejpohodověji a prosím vás, i bez úrazů! 

Vizitka autorky článku na Alíkovi Petruuškaa

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 18. srpna 2008 v 19:49.
aleistera v něm napsal:

Moje heslo na celý život

Já vlastně nemám jen jedno heslo, já mám hned dvě. První zní podobně jako to tvoje: Užívej si naplno! Vždyť žiješ jen jednou!
To druhé je zase úplně jiné: Nikdy se nevzdávej! I když se tvůj cíl zdá nedosažitelný, když za tím vytrvale půjdeš, podaří se ti to!

Příspěvek z 18. srpna 2008 v 11:50.
Johnyagent007 v něm napsal:

Heslo

Já to heslo Chápu, Mé heslo zní:Užívej si na plno... 25

Příspěvek z 16. srpna 2008 v 16:52.
Michal73 v něm napsal:

Moje heslo na prázdniny

A já to nechápu moje heslo na prázdniny to je blbost