Alíkovina

Moje hobby: Colorizování

vydáno  •  Volný čas doma · Internet · Čtenáři píší Alíkoviny · Hry, internet, počítač
Colorizování je počítačová technika. Spočívá v tom, že si podle své fantazie vybarvíte černobílý obrázek. Stíny, ale na obrázku zůstanou, takže dílko vypadá jako opravdové a přitom ho nevytvořil profesionální malíř za několik týdnu, ale vaše fantazie s troškou šikovnosti za pár minut.

Jak jsem se ke colorizování dostala já? Začalo to asi před rokem a půl, kdy jsem na to přišla na Facebooku. Začala jsem se zapojovat do soutěží a moc mě to bavilo. Jenže jsem colorizovala pouze na mobilu a proto jsem se daleko nedostala a přestala jsem se této činnosti věnovat.

Asi před čtyřmi měsíci jsem se ke colorizování opět vrátila. Na jedné stránce jsem se dokonce stala adminkou, to znamená, že se o ní starám, pořádám soutěže, přidávám colorky apod. Tato funkce mi odhalila spoustu dalších technik a programů, se kterými vás v případě zájmu ráda seznámím.

Chceš taky začít? Je několik programů, kde se dá colorizovat. Existují programy online, ke stažení ale i stažení na mobil nebo tablet. Online například Picmonkey.com, verze na Facebooku je celá zdarma, Ribet.com, Ipiccy.com. Ke stažení - photofilter, photoshop.

Tak doufám, že jsem vám alespoň trošku přiblížila jeden z mých koníčků. Colorku, co vidíš jako titulní obrázek, jsem dělala já. Ale stále mám co zlepšovat.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 1. dubna 2017 ve 13:43.
unous v něm napsala:

Ehm...

Co to vlastně ten coloring je? To jako vybarvuješ obrázky na počítači?