Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje italské prázdniny u obyčejného jezera

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny · Léto · Zahraničí
  Pro letošní léto se rodiče rozhodli, že pojedeme na dovolenou do Itálie. Ne k moři, kam jezdíme skoro pořád, ale k jezeru v horách. K Lago di Garda. Já a moje mladší sestra jsme vůbec nebyli nadšení. Jezero? Tam budou jen řasy a nepořádek. To přece známe od nás!

  Lago di Garda - Nezapomenutelný pohled na Lago di Garda z letoviska Riva del Garda, © Ivana Nováková

  Cesta do Itálie začala skvěle. Cestou k jezeru jsme se vyhýbali dálnicím - maminka tvrdí, že tam není nic k vidění, a v Rakousku jsme se tedy pustili skrz Alpy s mapou na klíně a chutí poznávat. První delší zastávku jsme strávili v malém hoském městečku s názvem Mariazell. Bylo tam krásně! Co dodat, spousta krásných uliček, osvětlených budov a turistů.

  Je škoda, že jsme tam byli tak pozdě a navíc jsme měli před sebou ještě dlouhou cestu. Zbytek noci jsme se sestrou prospali a nakonec to vzdal i taťka a odpočíval taky. Dopoledne jsme si udělali zastávku v Itálii, u velkého hřbitova padlých hrdinů z první světové války poblíž Cortiny di Ampezzo. Tekl tam potok tak studený, že i mé sestřičce zmrzl úsměv na tváři.

  Do holelu v městečku Malcesine jsme přijeli až odpoledne. Byl to krásný hotel s výhledem na jezero na jedné straně a na vysoké hory na straně druhé. Tento týden jsme prožili v pohybu. Výlet do Benátek, originální lanovkou na Monte Baldo, lodí napříč jezerem Lago di Garda, plavání, večerní tančení... Je zvláštní, že týden na dovolené je o hodně kratší než týden ve škole. Den balení a odjezdu domů přišel tak rychle, že nás všechny překvapil.

  Skoro jsem brečel, když jsem se loučil s tak krásným místem, a na zpáteční cestu jsem se vůbec netěšil. Po návratu domů si denně prohlížím fotky a vzpomínám na to "jenom jezero," kde jsem poznal spoustu nového a krásného!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 6. září 2009 v 11:24.
  modry30 v něm napsal:

  uzasne

  taky bych tam jel. verim ze to tam musi byt krasne. ja tyto prazdniny byl vrumunsku a tam je to taky nadherne. more, osli...

  Příspěvek z 1. září 2009 ve 20:41.
  Karolínka12345 v něm napsal:

  Reakce na ANETAFAJSTLOVA:

  jojo, chválíš oprávněně, opravdu se povedl :-)

  Příspěvek z 1. září 2009 ve 20:40.
  Karolínka12345 v něm napsal:

  hezký

  Tak to jste si užuili pěkně! My byli taky v itálii a na jeden den i v Benátkách, jinak na pláži. Jo a moooc hezky píšeš!