Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje kamarádka se změnila, ale já ji mám ráda

  vydáno  •  Kamarádství
  Moje kamarádka je namyšlená. Je jí 12 let, ale dělá, jako kdyby jí bylo snad 14. Dřív byla jiná. Byla hodná, nelhala, nevymýšlela si, neztrapňovala ostatní a dobře se učila. Taky jsme se dřív spolu nekamarádily a jedna druhé jsme si nevšímaly. Nevím, jak se to stalo, ale najednou jsme byly nejlepší kamarádky.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Těmi jsme pořád, ale Klárka se prostě změnila. Teď řádí a blbne, ale hlavně lže. Lže svým kamarádům, své vlastní mámě, ba dokonce i mně - svojí nejlepší kamarádce. Vymýšlí si různé výmluvy, jen aby nemusela něco dělat, ztrapňuje své kamarády a pomlouvá je. Ale to nejhorší je, že se s nimi pořád kamarádí. Na učení kašle.

  Podle toho, jak to sem píšu, to možná vypadá, že jsem to způsobila já, že jsem na ni měla špatný vliv. Ale není to tak. Klárka se prostě začala kamarádit i se staršími holkami a teď je napodobuje. Myslí si, že jí všichni padnou k nohám, ale tak to není.

  Myslím si ale, že i ona na to jednou doplatí, až se k ní ostatní začnou chovat tak, jako ona k nim. Docela jí to přeju, aby poznala, co vlastně dělá. Ale zase chci, aby jí to došlo samotné - je to přece moje nejlepší kamarádka a já ji mám ráda.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (45)

  Příspěvek z 5. září 2010 ve 13:18.
  1kate1 v něm napsala:

  Reakce na konikAdca:

  je to dobrý článek! nevím co máš...lidi co tam napíšou jsou dobří už vubec tím,že maji odvahu...tanto članek je mo dobrý...pochopila si ho ne?? pokud si ho pochopila tak je dobrý! a pokud ne-je to tvoje vina...

  Příspěvek z 5. září 2010 ve 12:16.
  danča v něm napsala:

  najdi si nějakou jinou kamarádku

  nejlepší bude když si najdeš nej kamarádku už jinou zapomeň nani co s ní máš společného ?! smaž zapomeň na ni 1616

  Příspěvek z 30. srpna 2010 v 18:58.
  Filutín v něm napsal:

  Reakce na Terrorfrequenz:

  Přesně tak. S Terrorfrequenzem, nebo jak se jmenuje rozhodně nesouhlasím. Sám jsem od něho žádný článek neviděl, a tak, protože psát neumí, to aspoň kritizuje.