Alíkovina

Moje kamarádka z Francie

vydáno  •  Kamarádství · Cestování

Už jste měli někdy kámošku z jiné země? Já jsem tu svou první poznala nedávno, tak vám o ní něco povím.

Tramvaj ve Francii, © Pralinka2

V pondělí 11.6. jsem s kamarádčinou školou odjížděla do Anglie, vyrazili jsme v 16:00 a přes noc jsme projeli Německem, Belgií, Francií a kolem čtvrté hodiny ráno jsme se nalodili na trajekt. Byli jsme hodně unavení z cesty, takže jsme část plavby prospali, šli jsme se podívat do sea shopu (kde to bylo mimochodem strašně drahé - třeba 250 ml vody za 2,80 liber, což je cca 80 Kč), jinak jsme se celkem nudili.

Až v poslední necelé hodince plavby mě kamarádka upozornila na bandu holek a kluků a podle řeči a přízvuku jsme poznali, že jsou to Francouzi, a já, jelikož jsem hodně povídavá, společenská a baví mě angličtina, jsem se s nimi samozřejmě dala do řeči, hlavně s jednou sympatickou holčinou, později jsem zjistila, že se jmenuje Anna, je jí 12 jako mě a bydlí na jihu Francie v alpském městečku Gap, které by se velikostí a počtem obyvatel dalo přirovnat ke Karlovým Varům.

Daly jsme si na sebe kontakt, udělaly rychlou fotku a rozloučily se. Od té doby si skoro každý den píšeme (logicky v angličtině) a děláme videohovory. Už jsme si tak ze srandy naplánovaly, že až nám bude 15, tak si vyděláme brigádou, napůl zaplatíme cestu a já za ní přijedu. Obě dvě si opravdu moc přejeme, aby se něco takového dalo uskutečnit. Děkuji za přečtení a držte mně a Anně palce!

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 16. září 2018 v 11:41.
lékařský v něm napsal:

Kdo jí obnovil?

Příspěvek z 16. září 2018 v 6:48.
číča800 v něm napsala:

Ty jsi měla zrušeny účet!

Příspěvek z 14. září 2018 v 18:30.
Poiii v něm napsala:

Děkuju za super ohlasy!❤❤🍀