Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje kniha: Zázračný strom

  vydáno  •  Knihy
  Byli nebyli jedni rodiče, kteří si moc přáli děťátko. Sice bydleli jenom v malém domečku, ale srdce měli ze zlata.

  Maminka se jmenovala Só, byla to nádherná bohyně lásky a štěstí. Měla vlasy barvy havraních křídel, nádherně kudrnaté a asi jeden metr dlouhé. Mandlově kaštanové obrovské duhovky, řasy měla nařasené jednu přes druhou, obrovské oči pokrývaly žluté řasy, mužům její obočí připadalo jako prales ženám jako tyčinky. Její pleť připomínala samet, nos připomínal nosíček děťátka a rty měla jako jahodu ani velké ani malé, ale červené. Postavu měla pěkně štíhlou a nohy měla jako žirafa. Chodila oblečená ve zlatých šatech a zlatých podpatcích.

  Tatínek byl následník řeckého trůnu, ale než by panovat, tak bojoval. Jednoho dne přišli o obrovský palác a tak se museli přestěhovat do malého domečku, do té doby než postaví nový palác, ale to jsme odbočili od příběhu.

  Tatínek vypadal jako (ale pššššš!) zloděj, ale od pravdy daleko nejsme. Když byl malý, kradl, co se dalo. Když to zjistili jeho císařští rodiče, povolali si různé bohyně. Říkáte si proč? Jeho rodiče si mysleli, že když si povolají různé bohyně, tak se určitě do jedné zakouká a bude myslet na něco jiného, než je zlodějna a odnaučí se krást.

  Tak jak si mysleli, tak se i stalo. Ale zlodějnu vystřídalo válčení. A do koho se zakoukal, do Só.

  Tatínek měl postavu jak medvěd nebo urostlý topol. Vlasy měl jako hlínu, oči jako ořechy. Za půl roku se zrodil na stejném místě ještě lepší a větší palác.

  A dál to ještě nemám. Tak co co byste mi poradili?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 21. června 2016 v 19:20.
  juli2002 v něm napsala:

  rada

  Ahoj jestli můžu tak ti poradím já pár ,,knížek" taky napsala tak třeba se ti to bude hodit25
  Nějak víc bych tam zakomponovala ten strom když se podle něj kniha jmenuje a dej pozor ať to není místy podobné jiným již existujícím příběhům ( ne že by bylo ale bacha na to )26
  Taky ber na vědomí že knížka nemůže mít 2 stránky ale to je asi jasné 21 také se hodí mít pěknou úpravu ať už na počítači nebo ručně4 přeji hodně štěstí a doufám že jsem aspoň trochu pomohla
                                           juli200210