Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje koníčky jsou můj život

  vydáno  •  Sport
  Můj život je dost náročný, ale když jsem na vystoupení, lidi vidí jen tu zajímavou část. Ne tu námahu, stres a trému. Povím vám svůj příběh.

  hip-hop muzikál, © iDNES.cz

  Když jsem byla ve druhé třídě, stěhovali jsme se do malého města z vesničky. Ve škole byla spousta aktivit a já si vybrala tolik kroužků, že jsem to po měsíci nezvládala. Proto od 2. třídy do 6., kde jsem teď, mi z dvanácti kroužků zbyly jen čtyři: Hip hop, gymnastika, mažoretky a flétna. Flétnu a gymnastiku mám dvakrát za týden, ale s hip hopem to takové není. Je čtyřikrát týdně, proto je náročný a těžký. Ale je můj nejoblíbenější. Proč? To vám povím právě teď.

  Hip hop je styl, který není o tom, kdo je nejlepší jako je to v gymnastice a jiných kroužcích. V gymnastice mě vždy strkají do předu, ale v druhé třídě to tak nebylo, bývala jsem poslední, někde vzadu - bylo mi to líto, proto vždy řeknu paní trenérce, že nechci být ta nejlepší pořád.

  Když jsem jí to poprvé řekla, dívala se na mne, jak kdybych se zbláznila. Ale v Hip hopu to tak není, každý se vystřídá, nikdo není ten nejlepší. Proto mám Hip hop nejradši ze všech kroužků. 

  Od druhé třídy jezdíme na soutěže, sklízíme velké úspěchy všude, kam jen přijedeme. Každé dva týdny alespoň čtyři soutěže není nejmíň, že? Máme nádherné dresy a líbí se mi, jak jsme všichni sehraní. Každý máme své. Proto vždy před soutěží, když mám trému, tak mě holky které chodí taky do hip hopu uklidňují a říkají: To zvládneš, přece jeden za všechny, všichni za jednoho. 

  Gymnastiku mám také velice ráda, ale nejsme všichni spolu - jsme každý sám za sebe. To je to, proč ji nemám nejradši. Ale z druhé strany je to něco jiného. Dělat přemety, stojky, hvězdice, provazy atd. Učili mě to odmalička, takže jsem se přizpůsobila na těžší věci a dokázala to - nevzdala jsem to, ale nebýt mé nejlepší kamarádky tak to vzdám. To ona mi tolik pomohla, ona je ta nejlepší kamarádka na světě.

  A mažoretky. Ty mám ráda. Jen je škoda, že vždycky po soutěžích mě bolí zápěstí. Mažoretky jsou super, líbí se mi, jak jsme všechny stejné a seřazené, proto je mám jako třetí nejlepší kroužek. 

  Když jsem nebyla dobrá a končila na soutěžích na konci, měla mezery v učení ve škole, chtěla jsem skončit se vším. Tehdy mi pomohla moje nejlepší kamarádka Emma.  Ta je ta nejlepší na světě, pomohla mi se vším.

  Máme pro první třídy jako každý rok překvapení, je to den s tématem Velikonoce. Emma a já máme hlavní roli ve Velikonoční pohádce. Vymyslely jsme to ve  druhé třídě a mělo to úspěch. Děláme to proto každý rok.

  Minulý rok jsme měli nervy v kbelíku měli jsme vystoupení, velký program, který trval asi 2,5 hodiny. Emma nás podržela a sklidili jsme velký potlesk. Naše třída za to získala výlet do Disneylandu ve Francii. Bylo to tam super. Naše škola měla 100 let a jiné třídy na to neměly. Tak jsme to měli my. Kvůli té odměně polovina třídy brečela radostí.

  Můj život je aktivní, ale nikdy bych neměnila.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!