Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje menstruace (příběh)

  vydáno  •  Alík
  Tento článek popisuje můj příchod menstruace. Chtěla bych tímto všechny dívky připravit. Holky, nebojte se toho.

  Kalhotky Lindex sedí jako ulité, © MAFRA

  Začneme od začátku. Bylo mi 11 a byla jsem právě u babičky. Večer jsem šla na záchod a viděla jsem takové hnědé čárky uprostřed kalhotek. Říkala jsem si: „Jak to? Vždyť jsem se vytřela ráno pořádně.“ Ale brala jsem to prostě tak, že jsem se vytřela špatně a šla jsem si vyměnit kalhotky. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohla být přicházející menstruace.

  Na druhý den jsem měla jet s tetou, bratrancem, jeho přítelkyní, sestřenicí, její kamarádkou a tetiným přítelem stanovat. Tak jsem s babičkou šla k ní. Čirou náhodou se mě teta zeptala: „Tak co? Už máš měsíčky?“ Já samozřejmě odpověděla: „Nééé“. Tím jsme přešly téma menses a začala jiná konverzace.

  Asi o 10 minut později jsem se šla vyčůrat a najednou vidím skvrnu velkou jako víčko od pet lahve. Tak na tetu zavolám a ona se ještě přede dveřmi ptá: „Není toaleťák?“ Pak vstoupila a uviděla skvrnu (na těch bílých spodkách fakt zářila). Teta řekla: „Jééééé, já mám snad šestej smysl. Něco podobného se mi stalo jednou v práci. Teda ne s měsíčky, ale s kolegyní. Ona chodí pořád zmalovaná a já jsem si řekla, že by bylo bezva, kdyby jednou přišla bez šminek. Druhý den tak přišla. Náhoda? Já myslím, že ne.“

  Tak mi teta podala čistý spodky a řekla mi, ať se vykoupu. Udělala jsem to. Pak jsem si vzala intimku. Vložky tam teta neměla. Asi používá tampony. Pak jsme zašly do Kauflandu a tam mi teta nakoupila haldu vložek. Navečer jsme šly spát.

  Ráno jsem se probudila a pořád jsem pod sebou kontrolovala prostěradlo. Bylo bílé. Asi po hodině ležení jsem zkontrolovala prostěradlo a tam byla skvrnka. Říkala jsem si: „Ach jo!“ Pak jsem šla na záchod. Vložku jsem měla shrnutou po stranách a kalhotky měla červený. Takhle se to opakovalo pořád. Celou první menstruaci jsem měla špinavé kalhotky.

  Ale druhá menstruace byla už v pohodě. Už jsem měla kalhotky čisté. Je to o zvyku. Šest dní jsem si musela zvykat a pak další dny jsem už byla docela vychytralá. Holky, nebojte se první menstruace. Je to otrava, ale je to život. Ještě vám řeknu, jak jsem si představovala první menses.

  Budu doma, půjdu na záchod, uvidím skvrnu, vyměním si kalhotky a ty starý ukážu rodičům. To by bylo ok. Ehm...

  V různých článcích si také můžete přečíst, jak postupuje vývoj těla. U mě to bylo jiné. Bylo to: Ochlupení „tam dole“ (asi 8-9 let), začátek růstu prsou (asi 9 let), slabé ztmavování chlupů na nohou (10 let), výtok (zhruba od 10 nebo 11), růst chlupů v podpaží (11), prodloužení a silné ztmavení chlupů na nohou (11 let), objevení slaboučkých chloupků v oblasti bradavek (11), menstruace (zhruba 1-2 měsíce před 12 rokem).

  Takže holky, nebojte se menses. Pokud ji už zažíváte, vítám vás mezi ženy.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 21. srpna 2017 v 11:15.
  AnezkaB v něm napsala:

  No já nevím. Menstruace je opravdu normální. Ale pomalu mám pocit, že se tu nepíše o ničem jiném.
  Jen tak namátkou články - Menstruace je normální, Moje první menstruace, Pár rad ohledně menstruace, Bojíte se menstruace?, Menstruační fígle... A to je jen zlomek. Holky, řešte taky proboha něco jinýho.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 17:34.
  Radumaru v něm napsala:

  Ahoj já jsme první měsíčky dostala před 9 dny tudís ještě v 11 letech. Nevím jelsi se tomu dá tak říkat ( byla to jedna kapka) holky ale říkají že nezáleží ani tom kolik je krve .
  Mě měsíčky osobně neboli jenom trošku v podbřišku
  Není s svého bát :-)

  elinkalebedicka v něm napsala:

  Achjo

  Já už to mám27