Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  „Moje Místo“ v potravním řetězci informací

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 30. května ve 21:53.
  lékařský v něm napsal:

  Tux: Tipoval bych, že to myslel tak, že některé weby jsou hostované v cloudu Amazonu, takže ta komunikace částečně přes něj prochází. Nicméně tenhle problém by tu byl nezávisle na operačním systému.

  matej3435: To je asi takový největší problém těchto služeb. Používá to celá společnost, tak pak to musím používat asi taky, abych nebyl z ní vyloučen. :-|

  Ale nevím, poslední dobou mi přijde, že jak narostl počet sociálních sítí, tak se tu objevily i alternativy, které jsou více snesitelnější a používá je uspokojivé množství lidí. Já používám třeba místo WhatsAppu Telegram.

  Jinak asi všichni znáte takové ty situace, kdy vás někdo prosí, ať si zřídíš tohle a tohle, aby tě mohl přidat někam do skupiny, protože tam jsou všichni ostatní... Zatím se mi daří tahle volání úspěšně likvidovat a i v ideálním případě převádět tyhle lidi na ty alternativy, které preferuju z toho hlediska ochrany osobních údajů já. B-)

  Co se týče YouTubu, tak ten mi vlastně ani moc nevadí. Používám AdBlock a snažím se ho používat zejména k vlastnímu seberozvoji (a taky písničky :-)). Takové ty scénáře, kdy se vám zkouší YouTube naservírovat postupně víc radikálnější videa moc na mě nefungují, protože hodně často končím s tím, že se mi na mé hlavní stránce nezobrazuje vůbec nic, na co bych se chtěl dívat. Pak to končí opravdu jen tím, že na ten YouTube chodím jen kvůli lidem, u kterých mám ten odběr.

  Příspěvek z 30. května ve 20:10, upravený po 2 minutách.
  Tux v něm napsal:

  matej3435:

  „Když jsme u toho amazon má témeř o každém z vás spoustu dat i když jste s ním nikdy nic neměli. Posílá je windows pokaždé když jste na internetu tak packety proudí z vašeho počítače na amazon server a nejde stím v podstatě nic dělat, pokud chcete používat internet a windows (linux je dobrá alternativa).“

  Ahoj, mohu se tě zeptat, odkud přesně máš tyhle informace? Nějak mi totiž moc nedává smysl, proč by zrovna Microsoft vůbec něco posílal na servery Amazonu... Nevím, jestli jsi prováděl inspekci paketů, či nějak jinak analyzoval síťový provoz, ale je taky dost možné, že ta data posílá nějaký program třetích stran, který máš nainstalovaný v počítači, protože dost pochybuji o tom, že by tuto věc dělal Windows ve svém základu... Každopádně se na to ale podívám, protože mě samotného to zajímá. :-)

  Tvrzení, že „Linux“ je dobrá alternativa bych spíše považoval za obejití problému, než za jeho vyřešení, protože v případě, že by si měl pravdu, tak jakákoliv nežádoucí komunikace se servery Amazonu jde samozřejmě zakázat. Ať už z prostředí operačního systému, či přímo na síťovém směrovači. Když tak bych ti poradil, jak na to. :-)

  ~Tux (bývalý Windows Insider ;-D)

  Příspěvek z 29. května ve 22:56.
  matej3435 v něm napsal:

  Tento článek je přesně to co si myslím o sociálních sítích. Problém je že když jsem se to pokusil někomu vysvětlit tak všichni se zaseknou na tom: "A co, mě ta reklama nevadí." nebo "A kčemu jim ty data jsou ať si zbírají." Nejvíce mě vadí že je strašně težké se ztéhle sítě vyprostit. Dělám pro své soukromí maximum bez toho abych si pokazil to co chci dělat na internetu. A přesto si uvědomuju že google, spotify, meta o mě mají profil do kterého každý den přibývají data. Whatsapp potřebuju ke každodení komunikaci. Google je součástí mého školního života (classroom). A youtube je můj problém moje lehká závislost ze které se musím co nejdříve vyprostit. Když jsme u toho amazon má témeř o každém z vás spoustu dat i když jste s ním nikdy nic neměli. Posílá je windows ]:-) pokaždé když jste na internetu tak packety proudí z vašeho počítače na amazon server a nejde stím v podstatě nic dělat, pokud chcete používat internet a windows (linux je dobrá alternativa).

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 1. ledna v 11:18.
  Qetuo v něm napsala:

  Jsem ráda, že jsem si mohla zrovna dnes přečíst o riziku používání sociálních sítí, neboť jsem si předsevzala, že je budu využívat méně.

  Už nějakou dobu si všímám toho, že když přijdu např. ze školy domů a jsem unavená, automaticky sáhnu po telefonu a vstřebávám kvantum hloupostí jako smyslů zbavená, protože to je zábava bez námahy. Přitom bych mohla dělat spoustu jiných věcí, rozvíjet se, tvořit.

  Také už jsem zažila to, jak jednoduše se dá na sociálních sítí dostat do nekonečné smyčky depresivního obsahu, a to jen osrdíčkováním pár podobných příspěvků...

  Zkrátka a jednoduše, čeho je moc, toho je příliš. A pro sociální sítě to platí dvojnásob. Děkuji za krásné zpracování článku $>

  Příspěvek z 31. prosince 2022 ve 13:53, upravený po 4 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Hodně užitečný článek v dnešní době, připadá mi. A rozhodně souhlasím.
  Jen jedna poznámka: Jakkoli souhlasím téměř se vším, připadá mi, že zvýrazňováním určitých slov v článku by mohl zaujatý čtenář už se špatnými zkušenostmi nabýt dojmu, že vlastně děláš to samé, co Meta, akorát jako protipól. Škodí to jinak perfektnímu článku o ovlivnění společnosti a reklamnímu podbízení.
  Myslím si, že inteligentní člověk se zdravým rozumem pochopí některé věci bez zvýraznění - pokud užije vlastní mozek a zamyslí se nad nimi.

  Ale jinak jsem naprosto stejného názoruok

  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Zajímavý článek. Já sociální sítě (kromě YT) moc nepoužívám, ne kvůli tomu, že bych se bál jejich algoritmů, ale protože mě prostě nebaví sledovat život lidí které vůbec neznám nebo se koukat na „velice kvalitní" videa na Tiktoku.
  Jinak cílené reklamy mi nevadí, ať už je jejich účel jakýkoliv.

  Martinx109 v něm napsal:

  Pěkný článek, dobře sepsaný. Já teda používám jen Messenger, jinak už nemám žádnou sociální síť(možná teda se dá počítat YouTube)

  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je zajímavé, hezký článek. Já používám jen facebook a snažím se být opatrná. :-D

  Příspěvek z 31. prosince 2022 v 10:17, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj,

  na Facebook chodím přibližně sedmkrát do měsíce a měsíčně tam strávím přibližně 140 min na Messengeru a kouknutím do pár skupin, jak moc jsem ohromné oproti průměrnému českému uživateli v mém věku?

  předchozí 1 další