Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje morčátka: Angel a Mikeš

  vydáno  •  Mazlíčci
  Máš rád/a morčátka? Tento článek vypráví o mých morčátkách a jejich životě u nás.

  Nejkrásnější MAZLÍČČI, morče Skinny, © MF DNES

  Jako první přišel do naší rodiny Angel, celým jménem „Andílek Šťastné morče“, narozen 9. 9. 2012 v Čerčanské chovatelské stanici Šťastné morče. 

  Andík (Angel) je plemene skinny morče. Má černou barvu a na čumáčku má miniaturní bílou čárku, která téměř není vidět. Ze začátku se všeho bál a lekal ale po každodenním mazlení a krmení z ruky se stal z Andyho morčecí mazlík, kterého jsem pak snadno naučila skákat přes překážky, dělat kolečko, chodit ve výběhu na povel ke mně, slalom a chodit na povel k oknu výběhu. Když Andík vyrostl z těch jeho dětských ptákovin, jako lítání po kleci nebo hryzání mříží, rozhodla jsem se, že zkusím mamku přemluvit, aby měl Andy kamaráda, protože morčata by se měla chovat alespoň po dvou, jinak se nudí. 

  Přemlouvání mamky na druhé morčátko bylo už podstatně jednodušší než u prvního. Po dlouhém hledání a projití webových stránek snad všech chovatelských stanic na území České republiky, jsem se konečně rozhodla pro morčátko jménem Maskot, z Chovatelské stanice Diamant, sídlící v Praze, což je od nás celkem přijatelná vzdálenost. Když jsem poprvé zahlédla to malé morčecí miminko, zamilovala jsem se do něj na první pohled. A jelikož paní, od které ho máme se jmenuje J. Mikešová, nikdo mu u nás neřekne jinak, než Mikeš. Miky (Mikeš) je plemenem morče hladké a jeho barva je aguti-skořicová. Narodil se 31. 8. 2014. Hned jak jsme si mimčo přivezli domů, začala jsem ho seznamovat s Andílkem. Ten měl takovou radost! Než jsem je spolu viděla, bála jsem se aby se neprali, protože přece jenom: jsou to kluci a navíc je jeden skinny a druhý hladký. Naštěstí se z nich ale stali nerozluční kamarádi. 

  Bydlí spolu v kleci, která je umístěná ve výběhu (135x135 cm), kam mají stálý přístup. K jídlu dostávají 2x denně zeleninu/ovoce, travičku, neomezené množství sena, 2x denně granule značky Nutrin, namíchané s hrachovými vločkami. Samozřejmě mají v kleci i pítko s čerstvou vodou, které ovšem používají jen velmi vzácně, neboť mají dostatek tekutin z ovoce a zeleniny, kterou dostávají. Jako podestýlku používám dospod tvrdé peletky, které nejlépe sají a navrch nasypu hobliny, které jsou pohodlné a měkké. A to je pro začátek asi vše k mým morčecím miláčkům. 

  Pokud by vás o nich ještě něco zajímalo najdete je tady: http://www.hafici.cz/profily/detail/168800/ , nebo tady: http://www.hafici.cz/profily/detail/179284/ . Děkuji za přečtení a přeji krásný den.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.