Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje morčátko Rozárka

  vydáno  •  Zvířata

  Příběh mého morčátka Rozárky. Jak jsem se k ní dostala a proč jsme ji kupovali.

  morčátko Rozárka, © jancaslegrovka

  Ahoj. Tento článek bude o mé malé princezně Rozárce.

  O prázdninách roku 2017 jsem ještě měla předešlé morčátko Kukyho. Měl krémovou barvu a byl hodně přítulný. Nastaly zlé časy, kdy Kuky začal mít asi 5 pohyblivých kuliček pod kůží na pravém boku. Taky měl hrozně mastnou srst. Veterinář mu odoperoval ty boule, hlavně nám neřekl, co to vlastně je, a řekl nám, že mu mám dávat jen seno a vodu. No myslíte si taky, že je to kravina? Aby jedlo morče po operaci jen seno a vodu?! Jeli jsme na dovolenou - o Kukyho se starala naše sousedka. Den, když jsme jeli domů, nám sousedka volala, že je Kuky mrtvý... (ihned jsme přestoupili k jinému vet.) Celou cestu jsem probrečela. Jak jsme přijeli domů, Kukyho jsme zabalili do utěrky, dali ho do krabice a jeli na chatu. V lese jsme vyhrabali díru a Kukyho tam uložili.

  Po této události jsme všude možně na internetu hledali nějakou chovnou stanici morčátek. Našli jsme CHS, která chová skinny morčata (holá, bez srsti). Vysvětlila nám, že chová i genetická skinny (SKG skinny), to znamená, že je normálně to morčátko osrstěné, ale porodí holé skinny.

  Měli jsme na výběr 2 morčata, obě samice. Jedna krémová a druhá tříbarevná a s korunkou na čele (crested - další odlišení rodu morčat). Hned jsem se zamilovala do té druhé a zanedlouho jsme si pro ni jeli.

  Přivezli jsme si ji domů. Už tam měla připravenou klec a ostatní věci. Nejdřív všechno prozkoumávala, byla to sranda, když vlezla do jesliček se senem :-D

  Teď už je velká (je jí rok), a je to moje zlatíčko. Já jí říkám Rozárko, Rózo, Rózi a mamka jí říká Rozinko;-). Máme spolu navázaný vztah, že za mnou chodí po pokoji i bytě, mazlí se se mnou a umí cirkusové kousky (dá pacičku, poprosí, udělá kolečko, přeskočí ruku i překážku) nenutím ji, všechno dělá sama a s radostí $> . Mám jí moc ráda, chci, abychom spolu byli co nejdéle.$>

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 9. listopadu 2019 v 19:49.
  anneandhorses v něm napsala:

  Morče musíš mít nejmíň ve dvou jinak ho tyras!!:-E

  Příspěvek z 23. října 2019 v 11:53.
  amandamesa v něm napsala:

  Neni tomu tak vzdy. Nektere morcata se s dalsima nesnesou takze museji byt jedine samy a jsou spokojeny. Mam to nacteny ze skupinky kde takovich lripadu bylo hodne. Taky mam jedno a neprijde mi ze by mu neco schazelu. S druhym morcetem se nesnesl.

  Příspěvek z 17. května 2019 ve 21:05.
  RetardovanaOvce v něm napsala:

  Týráte to morče už jen tím, že ho chováte samotné. Než si pořídíte zvíře, načtěte si o něm alespoň něco.