Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje morče Kulíšek

  vydáno  •  Zvířata

  Ahoj, chceš se něco málo dozvědět o mém zvířátku? Jestliže ano, tak neváhej a klikni na článek!

  Moje morče , © HONZULIN8

  Kulíšek je morče domácí, je hnědo-bílo-černý. Když to je Kulíšek, tak je to pochopitelně sameček.:-D

  Nejraději má okurku, v poslední době i listy pampelišek a mrkev a samozřejmě i granule. Rád mu stavím prolézačky, ale v poslední době místo toho, aby si šel tu prolézačku prolézt, tak jde okolo.:-D Kulíšek má rád... no vlastně skoro všechno!

  Přes karanténu jsem ho převtělil do psa, protože vždycky zavolám Kulíšku a když je doma a je venku z klece, tak přiběhne. Pokud je venku a zavolám Kulíšku, tak taky přiběhne, ale začne kolem mě běhat.

  Vždy, když ho pouštím doma, tak si zaleze pod skříň a je tam klidně 30 minut. Když už chci, aby šel zpátky do klece, tak pod skříň dám okurku, aby vylezl. Jo, a mimochodem, za 2 roky jsme přišli o 2 nabíječky, 1 sluchátka a o 8 podložek pod myš, to všechno rozkousal!:-D

  Jednou se nám i Kulíšek ztratil. Jak se to stalo? No, prorval se přes plot a utekl, po dvou dnech se znovu prorval plotem a vrátil se. Až minulý týden jsme zjistili, kde byl... vedle u sousedů!

  Také vždy, když někdo z nás jenom otevře dveře, tak začne kousat do mřížky u klece a začne pískat, protože ví, že dostane listy od pampelišek. Kulíška už mám něco přes dva roky, přesněji ho mám od 18. 1. 2018.

  Tak já se budu těšit u dalšího článku, ahoj.:-)

  Autor: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 1. července v 19:28.
  HONZULIN8 v něm napsal:

  Molly58 Každý chová morče jinak je to vyhovuje nějak si netežuje ani neknourá. kdybych ted najednou to dělal jako ty tak by to pro něj byl šok druhé morče mu nekupím protože ho mám roky a už je starý to bys alepon mohl vedet že než v uvozovkách začneš kritizovat tak si přečti článek Jo a jinak DĚKUJI za skvělé ohlasy ke článku.

  Příspěvek z 1. července ve 3:27.
  verbum v něm napsal:

  Ahoj, tak to co popisujes dělalo i naše Morče. Naprosto. Šel jsem ze školy a už pískalo.
  Byl to můj veliký kamarád...
  Díky moc, Tvůj Kulíšek mi ho připomíná.

  Příspěvek z 28. června v 17:31, upravený po 16 minutách.
  Molly58 v něm napsala:

  Pěkný článek, jen doufám, že Kulíšek nebydlí sám, ale aspoň s jedním morčíkem, morče je společenské zvíře a samotné se trápí, jen tvá společnost mu nestačí, dost často morčata přisuzují k lidem. Když si delší dobu sám je ti smutno, ale když máš kamaráda si šťastný, že? Samozřejmě, stejně jako lidé se najdou mezi morčaty vyjímky, kdy se morče (převážně samec) pere s ostatními, ale to je tak jedno morče ze sta, takže pokud Kulíšek nemá morčecího kamaráda, určitě jo kup!;-)

  Taky koukám, že kulíšek bydlí na hoblinách (prašných) pokud je to možné kup záchůdek pro králíky, morčata nebo pro malé kočky a koťata. A podestýlku (nejlépe Asan nebo dřevěné pelety) měj jen v záchodě, na dno klece dej ideálně kobereček nebo deku. Já vím, že tu bude spousta lidí co mě budou kritizovat za to, že říkám, že morče by se nemělo chovat na hoblinách.

  Na těch hoblinách leží seno, pokud si ho tam morče samo nevytahola ze seníku, ale dáváš jo přímo na zem je to špatně, určitě kup seník, seženeš ho do sta korun.;-)

  Ohledně té okurky, je hodně vodnatá, takže mu dávej jen opravdu malí kousek, ale pokud je to pro tebe nezbytně nutné dávat morčeti takový kus okurky jako máš na obrázku, zkus si jí narušit, je venku hezký a když bude na slunci za 3 až 5 dní bude suchá, ale pokud máte doma sušičku na ovoce atd. usuš si okurku v ní😃😉