Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje nejmilejší babička je... vlastně už není

  vydáno  •  Rodina
  Vím, že spouta dětí nemá moc v oblibě svou babičku. Třeba pro to, že má staromódní názory, je až moc přísná a podobně. Jenže moje babička byla jiná! Strašně milá, vtipná, mohla jsem jí říct všechno. Energie z ní jen sršela. Asi proto jsem ji tak milovala. Jenže jednou jí nějak selhaly nohy a cestou z obchodu zkolabovala.

  © Radek Miča, MAFA

  Odvezli ji do nemocnice. Naštěstí ta nemocnice byla jen 5 kilometrů od našeho bydliště, takže jsme mohli babičku každodenně navštěvovat. Když už jsme si mysleli, že to je už v pohodě, řekli nám doktoři, že se její zdravotní stav zhoršil.

  Nedošla si už ani na záchod a pomalu nás ani nepoznávala. Doktoři zjistili, že má stařeckou demenci. Když jsem si o tom něco přečetla, zhrozila jsem se. Je to strašná nemoc!

  Ke konci, když už to bylo s babičkou opravdu velmi špatné, mě za ní rodiče už ani nepustili. Pak nám doktoři řekli, že babička umírá. Já jsem tomu neveřila. Pořád jsme si myslela, že se z toho moje silná babička nějak dostane. Jenže realita byla tvrdá. Jednou o víkendu jsem se probudila a jako obvykle jsme šla do kuchyně. Tam už seděla brečící teta s mamkou. Jakmile mě mamka uviděla, zvedla se a sedla si vedle mě na schody, vzala mě do náruče a sdělila mi: "Simi, babička je mrtvá."

  Alíkova poradna

  V poradně Alík radí dětem odpovídají odborníci na dotazy čtenářů serveru Alík.cz. Pokud máš nějaké trápení, možná, že najdeš radu v již zodpovězených dotazech. A nebo můžeš napsat vlastní otázku.

  Nejprve jsem si neuvědomovala podstatu těch slov. Ale pak mi to došlo! Moje nejmilejší babička je... Začala jsem hlasitě brečet a to mi zůstalo ještě hodně dlouho. Pak se začal vyřizovat pohřeb. Všichni se mě ptali, jestli se ho chci zúčastnit, a já samozřejmě říkala, že ano! Chtěla jsem se s ní ještě naposledy rozloučit. Na pohřbu se sešla strašná spousta lidí a polovička brečela.

  Teďka už je to lepší, už na to tak nemyslím. Ale nikdy si nepřestanu vyčítat, že jsme nepřemluvila rodiče, abych tam s nimi mohla jet a alespoň naposledy držet babičku za ruku a dát jí pusu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (99)

  Příspěvek z 23. září 2017 v 9:17.
  fyrefli v něm napsala:

  Je mi to moc líto, já mám dvě babičky a už žádného dědečka. Jeden umřel když bylo mojí mámě 11 a druhý umřel před dvěma roky

  Příspěvek z 21. září 2017 v 18:12.
  Anonymka_00 v něm napsala:

  Já zažila něco podobného....Já byla malá a myslela si že je babička v nemocnici...nechtěli mi říct že babička zemřela...řekli mi to až 2 nebo 3 roky po tom...neřekli mi to, protože pro mě byla víc než babička,víc než všechno a já pro ni taky...Soucítím s tebou...

  Příspěvek z 21. září 2017 v 15:32.
  PištaHufnágl v něm napsal:

  To je mi líto ;-(