Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje nejoblíbenější zvíře je potkan

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Když se řekne potkan, většině lidí se vybaví hnusné smradlavé zvíře z kanálu. Jenže existují i potkani, které můžete normálně chovat doma, a ti dokonce patří mezi nejčistotnější zvířata. Potkan je moje nejoblíbenější zvíře. Mám i jednoho doma, jmenuje se Maxík.

  Jako domácí mazlíček je potkan fajn, jako nezvaný soused už je ale hodně nepříjemný., © Profimedia.cz

  Mamka přísahala, že se ho nikdy nedotkne, a i přes to se s ním teď mazlí a říká mu: "Ťuťuťu!" a "Ty můj mazlíku." Moje teta zase potkany nesnáší, protože prý mají "slizký ocas" (což podle mě není vůbec pravda). Nejspíš si to myslí, protože potkana nikdy neviděla a i kdyby, tak by se ho nedotkla.

  Můj Maxík je moc roztomilý, má očka jako korálky a heboučkou srst. Když o něm před spolužáky mluvím, vůbec nedokážou pochopit, jak ho můžu mít doma, když potkani jsou přece z kanálu a tak smrdí. Ale to není vůbec pravda!

  Když se mu pravidelně mění podestýlka, není vůbec cítit. Ostatně jako všecha ostatní domácí zvířata. Jeden kamarád má doma taky potkana a souhlasí se mnou. Proto si hned nepředstavujte smradlavý kanál, když se začne mluvit o potkanech.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (78)

  Příspěvek z 17. května 2011 ve 20:21.
  vlk10 v něm napsal:

  Potkánek

  Já si teď budu pořizovat dva potkánky (aby si navzájem dělali společnost), mamka též říká že se toho nikdy nedotkne, jednou to prostě žilo ,,jen" v kanálu a je to odporné a má to slizký ocas.. Podle mě je to roztomilý 21

  Příspěvek z 3. května 2011 ve 20:14.
  bawinka v něm napsal:

  Reakce na veverka26:

  jj znám to taky ja sem měla dva potkánky a jednoho sem nemohla dlouho najít a pak sem ho našla mrtvého a ten 2 je zase zlato ale utíká tak musím mít na kleci kladku přeznoc :-) 25

  Příspěvek z 3. května 2011 ve 20:12.
  bawinka v něm napsal:

  potkani

  jámám doma taky potkanaale lepší než křeček ale záleží co se vám víc líbí a jestli to zvířátko máto opravdu ráti pak to je na vás :-) doporučuju pro ty co nemají se zvířaty žádné skušenosti stačí pár minut a ste hned s potkánkem velcí kamarádi :-).