Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje největší láska je zakrslý králíček

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství · Mazlíčci
  Už odmala jsem chtěla domů zvířátko. Všichni nějaké měli a mně ho rodiče dovolit nechtěli. Především kvůli tomu, že má bratr alergii. Nakonec to, po dlouhém přesvědčování, dokazování a prošení, dopadlo.

  Zakrslý králíček, © Alík

  Mamka mně a mé sestře dovolila křečka. Tím jsem se dostala do „třídního klubu“ milovníků křečků. Pak nám umřel. Možná to bude znít krutě, ale nebylo to „moje“ zvíře. Nebavilo mě ho jen krmit a hodinu se s ním mazlit. Když nám mamka dovolila nového křečka, já na rovinu řekla, že křečka už nechci. Tak mamka navrhla, abychom si pořídili králíčka.

  Tak jsme se sestrou sedly k počítači a začaly o králících hledat informace. Po týdnu, kdy jsme se cítily jako experti na zakrslé králíky, šly jsme si jednoho koupit. Všude se píše, že je lepší králík od chovatele a podobně. Ale když vidíte ty chudáky zavřené celý den v kleci skoro v každém zverimexu, je vám jich líto a radši jednoho „zachráníte“. My mu rovnou pořídili záchod, obrovskou klec, jesličky na seno, granule, podestýlku, napáječku na vodu a hřeben.

  Náš princ je kříženec lvíčka s beránkem. Je malý, šedý, má dlouhé uši, bílý ocas a velkou hřívu. Domů přišel 20. února. Byl to takový narozeninový dárek, protože já mám narozeniny 18. února a sestra 22. února. Bylo to dvouměsíční vystrašené klubíčko. Druhý den už byl čilý a šťastný. Klec jsme mu nechali ve druhém patře u stěny velké chodby. Taťka mu stloukl velký domek, který má hned vedle klece. Z počátku mu dělalo problém chodit na záchod, ale po půl roce už chodí jenom tam. Seno mu sami sušíme společně s dědou a babičkou.

  K letošním Vánocům jsme mu jako dárek pořídili vodítko, novou misku na granule a zeleninu, okusovací hračky a nějaké vitamíny a granule. Každý den ho necháváme volně běhat po chodbě, tam nemáme žádné květiny ani dráty. Když jsem u sebe v pokoji a píšu třeba úkoly, pouštím ho k sobě a hlídám, aby neokusoval kabely od televize nebo od nabíječky k telefonu. On mi zase pomáhá a radí s úkoly. Je to náš mazel.

  Je úžasné ho pozorovat. Je inteligentní, čistotný, poslouchá, přijde na zavolání. Je to ideální mazlíček pro mě. Pro naší rodinu. Už nás není pět, ale šest. Já, sestra, brácha, mamka, taťka a náš Teddy.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 17. února 2015 v 10:22.
  13Dea13 v něm napsala:

  super

  to je užasné já mám taky králíčka