Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje oblíbená kniha: 3 holky na stopě, Bruslařská horečka

  vydáno  •  knihy
  Hlavní postavy Kim, Franzi a Marie mají vlastní detektivní klub 3 holky na stopě. Holky byly na výletě v Berlíně, ale kvůli novému případu ve městě se musely vrátit. Ve městě někdo poslední dobou krade domácí mazlíčky a někdo ukradl i kočku Sabriny, což je kamarádka od Marie. Franzi zjistila, že se ve městě koná slavnostní otevření nového skateboardového parku.

  Holky šly na prohlídku bytu, kde bydlí Sabrina, ale bohužel se dozvěděly, že kočka utekla sama. Obešly všechny sousedy v ulici, ale nikomu se domácí mazlíček neztratil. Zaujal je jeden pán, který denně pročítal noviny, ale článku o krádežích mazlíčků si nevšiml. Holky podezřívají Sabrinu, že neříká pravdu, protože jednou např. řekne, že ten den, co se kočka ztratila bylo hezky a podruhé řekne, že pršelo.

  Franzi šla do skateboardového parku, kde viděla svou spolužačku Miriam, která na sobě měla značkové oblečení a šla s partou značkově oblečených a velmi nepříjemných lidí. Franzi dobře ví, že Miriam pochází z velmi početné rodiny a drahé oblečení si nemůže dovolit. Franzi jde za holkama, že by raději měly řešit tento případ, protože si myslí, že Miriam oblečení ukradla, než případ ztracené kočky. Kvůli tomu se holky pohádaly a Franzi pátrá na vlastní pěst. V parku potkala dva muže, které následně sledovala a slyšela, že se baví o nějaké tajné informaci a to o cestě do Neumarktu. Franzi se přemohla a šla to zdělit holkám, které uznaly, že měla pravdu v tom, že tento případ je důležitější, než nějaká ztracená kočka.

  Holky jely do Neumarktu, kde sledovaly dva podezřelé muže. Zjistily, že vozí oblečení do města, ale bohužel je muži odhalili, ale naštěstí se vymluvily na referát, díky kterému se dozvěděly, že oblečení prodávají těm nejchudším. Holky se šly zeptat Miriam, kde koupila to oblečení a Miriam řekla holkám adresu obchodu a prozradila, že bylo velmi levné. Šly do obchodu a koupily si triko, které má Marie už doma, aby mohly porovnat padělané. Zjistily, že to levnější je padělané a logo není přišité, ale pouze přilepené.

  Šly vyslechnout Sabrinu a od souseda se dozvěděly, že článek vyšel už před měsícem a o den později vyšel článek o tom, že bandu chytili. Sabrina se přiznala, že si článek vymyslela, aby se s holkama mohla potkat. Holky zavolaly komisaře Peterse do továrny na padělané věci, kde 2 muže ihned zatkli a odvezli na policejní stanici.

  Tato kniha se mi velmi líbila a budu moc ráda když do komentářu napíšete váš názor na knihu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  EmaKnihomolka v něm napsala:

  Tři holky na stopě

  Knihu jsem nečetla ale série se mi moc líbí!:) Patří k mím nejoblíbenějším..

  Příspěvek z 9. května 2016 v 16:16.
  danulika10 v něm napsala:

  :-)

  já mám tuto sérii ráda ale nechápu proč tam je obrázek z jiný knižní série

  Příspěvek z 9. května 2016 v 15:22.
  Světli v něm napsala:

  já jsem to četla jedna z nejlepších knížek tvé řady

  dobrá knížka78