Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje oblíbená zpěvačka Anastacia

  vydáno  •  hudba · kultura

  Možná znáte zpěvačku Anastacii. Mnoho lidí ji nezná, což je škoda, protože má úžasný a specifický hlas. Máme toho hodně společného, třeba i to, že jsme se obě narodily ve stejný den, 17. září.

  Anastacia, © Mark Kent

  Anastacia Lyn Newkirk se narodila 17. září 1968 v Chicagu v Illinoisu v USA. Nejdříve pracovala jako tanečnice. Když bylo Anastacii 13 let, byla jí diagnostikována Crohnova choroba. Musela na operaci. Dlouho se za svou jizvu styděla, ale potom si řekla, že to nemá smysl.

  V roce 2000 vydala své 1. album – Not That Kind. Největší hit z tohoto alba byla píseň I am Outta Love. O 2 roky později vydala další album – Freak of Nature. V roce 2003 jí diagnostikovali rakovinu prsu. Anastacii bylo jen 34 let. Okamžitě se začala léčit. Podstoupila operaci a potom radioterapii. Anastacii pomohlo hlavně psaní písní.

  Její 3. album, pojmenované jako ona – Anastacia, bylo vydáno v dubnu 2004. Jedná se o její nejúspěšnější album. Je plné pop rockových hitů. Z tohoto alba je i Anastaciina nejúspěšnější píseň Left Outside Alone. V roce 2005 jí vyšlo album největších hitů Pieces of a dream. Album obsahovalo také novou píseň, pojmenovanou jako album. Tato píseň se také stala hitem.

  21. dubna 2007 si Anastacia vzala svého bodyguarda Wayna Newtona. V roce 2010 se ale rozvedli. Na podzim roku 2008 Anastacia vydala album Heavy Rotation. To ale tolik úspěchů nemělo.

  V roce 2012 Anastacia vydala album s covery od rockových zpěváků a kapel, jako jsou například Foo Fighters, Aerosmith atd. Také se objevila v reklamě na Škodu a vydala novou píseň What Can We Do (Deeper Love). Videoklip byl natočen v Praze. V roce 2013, po deseti letech, byla Anastacii znovu objevena rakovina prsu. Podstoupila další operaci. I po druhé nad rakovinou vyhrála.

  V roce 2014 vydala další album Ressurection, které bylo opět ovlivněno nemocí. O rok později vydala Anastacia album The Ultimate Collection, 2. album s největšími hity. Byly zde i nové písně, třeba Take This Chance a upravená rocková verze písně Army Of Me od Christiny Aguielery. Zatím její poslední album vyšlo v roce 2017 a jmenuje se Evolution. V současné době Anastacia hraje v muzikálu We Will Rock You.

  Jak jsem vlastně přišla na Anastacii? Jednou jsme jeli na dovolenou a měli jsme, jako vždy, zapnuté rádio. A já jsem uslyšela píseň Left Outside Alone. Nejdříve jsem nepoznala, že to zpívá Anastacia, protože na začátku zpívá vysokým hlasem. Potom už jsem ale věděla, že to je ona. Hned jsem si tuto píseň zamilovala. Později i celé album Anastacia.

  Pár faktů o Anastacii:

  • Narodila se 17. 9. 1968 (ve stejný den jako já, akorát jiný rok).
  • Měří 158 cm (jako já) a váží 53 kilo.
  • Má ráda psy (jako já).
  • Má několik tetování.
  • Nosila dioptrické brýle, měla je jako módní doplněk, potom ale podstoupila operaci.
  • Byla i v soutěži Dancing With The Stars, což je americká verze Star Dance.

  A nakonec vám pustím moji nejoblíbenější píseň a zároveň nejúspěšnější od Anastacie:

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 28. února 2020 ve 20:41.
  majdula2000 v něm napsala:

  Parníčku, podle internetu čeština připouští obě varianty. „Správně se tedy píše Illinois. Ve výslovnosti se hláska „s“ na konci nevyslovuje. Může se používat jako nesklonné (ve středním rodě) či skloňovat podle mužského vzoru hrad.“

  Příspěvek z 28. února 2020 ve 20:33.
  Parníček512 v něm napsal:

  Strašně nerad někoho opravuji, ale chci ti přece jenom poradit, Illinois se neskloňuje.

  Příspěvek z 25. února 2020 ve 14:40.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Klarrkaa_uwu: děkuji :->