Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje pohádka: Zlobivá princezna

  vydáno  •  povídky
  Tohle bude pohádka, kterou jsem vymyslela. Bude o princezně a skřítkovi. Možná vám bude připadat pro malé děti. A možná je moc dlouhá.

  Mezi loutkami nechybí čarodějnice, skřítek Hnusník dubový, Čertí kuchař nebo čirůvek fialový., © MAFRA

  Byla jednou jedna princezna, a ta se jmenovala Ema. Její tatínek pan král pořádal za tři dny královský ples.

  Další den, když Ema seděla na posteli a nudila se, přišel za ní do pokoje skřítek. Zeptal se princezny, jestli smí jít také na královský ples. Princezna odpověděla: „Samozřejmě, že ne, vždyť jsi malý a škaredý!“ Princezninu odpověď slyšela zlá čarodějnice, a protože měla skřítka ráda, Emu přes noc zaklela. Ema měla ráno špičaté uši, velký nos a na obličeji jí narostly bradavice.

  Když princezna viděla, jak vypadá, lekla se a byla velmi smutná. Zamkla se v pokoji a brečela. V noci se princezna probudila a nad svou postelí viděla hodnou vílu. Ta víla jí řekla: „Když se hned ráno půjdeš skřítkovi omluvit za svoje chování, zlomím kletbu.“ Ema slibovala, že se skřítkovi půjde omluvit. A tak víla zakroužila kouzelným proutkem a princezna vypadala zase jako před tím, než ji čarodějnice zaklela.

  A hned jak sluníčko zase vylezlo, Ema vyskočila z postele a běžela k lesu, kde skřítek bydlí. Skřítek byl zrovna na zahradě a princezna k němu přiběhla a řekla, že se moc omlouvá za to, jak se chovala. Skřítek jí řekl, že jí to odpouští. Ema se na něj usmála a řekla mu, že může přijít na ples. Skřítek jí poděkoval a pak se už rozloučili a Ema šla domů (tedy do království).

  A na tom plese Ema s tím skřítkem tancovala a stali se z nich kamarádi.

  Další zajímavé články:

  Autorka: (10 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 4. dubna 2021 ve 21:05.
  Šnekafrický v něm napsala:

  Hezká pohádka, určitě není dlouhá, jak autorka uvedla na začátku. Dávám 4 tlapky. :-):-):->

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 14:20.
  SVETLO v něm napsal:

  Reakce na Češtinář:

  44444Souhlas

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 13:46.
  Češtinář v něm napsal:

  Reakce na fyrefli:

  Tady se musím uživatelky dennisvet zastat. Proč by měla uživatelce 5205eri něco závidět? Jejich články nelze srovnávat, každý je úplně jiný a předpokládám, že každý z nich napsal autor jiného věku a zkušeností.
  A i kdyby měl být její článek "horší", nehraje to vůbec žádnou roli. K tomu, abys poznala, že nějaké jídlo není dobře uvařené, ho přece nemusíš sama umět uvařit lépe. A s hodnocením článků je to podobné.