Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje pohádka: Zlobivá princezna

  vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Povídky
  Tohle bude pohádka, kterou jsem vymyslela. Bude o princezně a skřítkovi. Možná vám bude připadat pro malé děti. A možná je moc dlouhá.

  Mezi loutkami nechybí čarodějnice, skřítek Hnusník dubový, Čertí kuchař nebo čirůvek fialový., © MAFRA

  Byla jednou jedna princezna, a ta se jmenovala Ema. Její tatínek pan král pořádal za tři dny královský ples.

  Další den, když Ema seděla na posteli a nudila se, přišel za ní do pokoje skřítek. Zeptal se princezny, jestli smí jít také na královský ples. Princezna odpověděla: „Samozřejmě, že ne, vždyť jsi malý a škaredý!“ Princezninu odpověď slyšela zlá čarodějnice, a protože měla skřítka ráda, Emu přes noc zaklela. Ema měla ráno špičaté uši, velký nos a na obličeji jí narostly bradavice.

  Když princezna viděla, jak vypadá, lekla se a byla velmi smutná. Zamkla se v pokoji a brečela. V noci se princezna probudila a nad svou postelí viděla hodnou vílu. Ta víla jí řekla: „Když se hned ráno půjdeš skřítkovi omluvit za svoje chování, zlomím kletbu.“ Ema slibovala, že se skřítkovi půjde omluvit. A tak víla zakroužila kouzelným proutkem a princezna vypadala zase jako před tím, než ji čarodějnice zaklela.

  A hned jak sluníčko zase vylezlo, Ema vyskočila z postele a běžela k lesu, kde skřítek bydlí. Skřítek byl zrovna na zahradě a princezna k němu přiběhla a řekla, že se moc omlouvá za to, jak se chovala. Skřítek jí řekl, že jí to odpouští. Ema se na něj usmála a řekla mu, že může přijít na ples. Skřítek jí poděkoval a pak se už rozloučili a Ema šla domů (tedy do království).

  A na tom plese Ema s tím skřítkem tancovala a stali se z nich kamarádi.

  Autorka: (10 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 14:20.
  SVETLO v něm napsal:

  Reakce na Češtinář:

  44444Souhlas

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 13:46.
  Češtinář v něm napsal:

  Reakce na fyrefli:

  Tady se musím uživatelky dennisvet zastat. Proč by měla uživatelce 5205eri něco závidět? Jejich články nelze srovnávat, každý je úplně jiný a předpokládám, že každý z nich napsal autor jiného věku a zkušeností.
  A i kdyby měl být její článek "horší", nehraje to vůbec žádnou roli. K tomu, abys poznala, že nějaké jídlo není dobře uvařené, ho přece nemusíš sama umět uvařit lépe. A s hodnocením článků je to podobné.

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 13:39.
  Češtinář v něm napsal:

  Reakce na –MM–:

  Také si nemyslím, že by negativní připomínky měly být těmi pozitivními vyvažovány uměle. Na druhou stranu se téměř na každém textu dají najít alespoň nějaká pozitiva - a jestliže tam jsou, je dobré upozornit i na ně. I pozitivní složka kritiky je užitečná (poukázat na to, co se povedlo, je podle mého názoru stejně důležité jako poukázat na to, co se nepovedlo) a navíc motivující. Je-li u začínajícího autora patrný alespoň náznak talentu, je dobré ho nejen upozornit na chyby, ale i povzbudit - nelze přece čekat, že bude hned na začátku psát jako Karel Čapek. Kdo je správně motivován, všechno se postupně naučí.
  Kritika by měla být především objektivní. Bohužel uživatelka dennisvet píše samé ryze negativní kritiky a pozitivní složky článků přehlíží, i když se v nich evidentně vyskytují.