Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje rybička Betka, Betta Bojovnice

  vydáno  •  Zvířata · Mazlíčci
  Začnu příběhem: Jednoho dne jsme šli normálně do obchodu pro mazlíčky, protože mám ještě pejska Donyho, kterému jsme museli koupit nové vodítko. Uchvátilo nás velké akvárko. Šli jsme blíž a na akvárku byly v malých plastových krabičkách krásně zbarvené rybky, ale po jedné.

  Chcete vědět více?

  Pokud vás článek inspiroval k pořízení nového domácího mazlíčka a považujete kulaté akvárium za dokonalý příbytek pro rybku, přečtěte si tento článek o kulatých akváriích. Rybičky mohou díky nim hodně trpět.

  Stálá akvarijní výstava v Brně - mekka brněnské akvaristiky a teraristiky.

  S maminkou jsme si řekly, že jsou to chudáčci, když jsou v takových malých nádobkách. Když jsem přišla domů, tak jsem si musela na internetu zjistit, co jsou rybky zač a další informace.

  Překvapilo mě, že tyhle rybky jsou samotářky a kdyby byly dvě, tak by se navzájem snědly. Po nějakém čase chození kolem barevných rybek jsem mámu přemluvila, aby mi jednu koupila. Stalo se. Rybku máme necelý rok a máme jí moc rádi. 

  Napíšu vám, co je to teda za kouzelnou rybičku. Pochází z Jižní Asie. Je velká tak do 6 cm. Samička nemá dlouhé ploutvičky jako samec, je většinou méně zbarvená, nejčastější je červená, černá, šedá a nebo bílá. Samec má dlouhé ploutve, zbarven je většinou do modré nebo červené barvy. Dožívá se 2 až 3 let.

  Náhrada za živou potravu je celkem snadná. Nejdůležitější je, aby potrava byla pestrá. Když krmíte sušenou potravou, měňte alespoň značky krmiv. Existují speciální krmiva pro bojovnici, která podporují vybarvení a rychlý růst ploutví.

  Bety Bojovnice jsou prostě malé barevné zázraky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 12. června 2014 ve 22:05.
  mojaa v něm napsala:

  Ahoj

  Já znám Bojovnici pestrou ;)

  Příspěvek z 24. května 2014 ve 22:03.
  waterinda v něm napsala:

  Betta Max

  Já jsem měla Bettu Maxíka.21

  Příspěvek z 29. dubna 2014 v 15:37.
  purple_pou v něm napsala:

  My máme samečka

  My doma taky máme bettu ale ještě s jinými rybami a máme přesně tu co byla na obrázku u článku. A moc pěkný článek, chválím! 2525