Alíkovina

Moje rybička Betka, Betta Bojovnice

vydáno  •  Zvířata · Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Začnu příběhem: Jednoho dne jsme šli normálně do obchodu pro mazlíčky, protože mám ještě pejska Donyho, kterému jsme museli koupit nové vodítko. Uchvátilo nás velké akvárko. Šli jsme blíž a na akvárku byly v malých plastových krabičkách krásně zbarvené rybky, ale po jedné.

Chcete vědět více?

Pokud vás článek inspiroval k pořízení nového domácího mazlíčka a považujete kulaté akvárium za dokonalý příbytek pro rybku, přečtěte si tento článek o kulatých akváriích. Rybičky mohou díky nim hodně trpět.

Stálá akvarijní výstava v Brně - mekka brněnské akvaristiky a teraristiky.

S maminkou jsme si řekly, že jsou to chudáčci, když jsou v takových malých nádobkách. Když jsem přišla domů, tak jsem si musela na internetu zjistit, co jsou rybky zač a další informace.

Překvapilo mě, že tyhle rybky jsou samotářky a kdyby byly dvě, tak by se navzájem snědly. Po nějakém čase chození kolem barevných rybek jsem mámu přemluvila, aby mi jednu koupila. Stalo se. Rybku máme necelý rok a máme jí moc rádi. 

Napíšu vám, co je to teda za kouzelnou rybičku. Pochází z Jižní Asie. Je velká tak do 6 cm. Samička nemá dlouhé ploutvičky jako samec, je většinou méně zbarvená, nejčastější je červená, černá, šedá a nebo bílá. Samec má dlouhé ploutve, zbarven je většinou do modré nebo červené barvy. Dožívá se 2 až 3 let.

Náhrada za živou potravu je celkem snadná. Nejdůležitější je, aby potrava byla pestrá. Když krmíte sušenou potravou, měňte alespoň značky krmiv. Existují speciální krmiva pro bojovnici, která podporují vybarvení a rychlý růst ploutví.

Bety Bojovnice jsou prostě malé barevné zázraky.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (10)

Příspěvek z 12. června 2014 ve 22:05.
mojaa v něm napsala:

Ahoj

Já znám Bojovnici pestrou ;)

Příspěvek z 24. května 2014 ve 22:03.
waterinda v něm napsala:

Betta Max

Já jsem měla Bettu Maxíka.21

Příspěvek z 29. dubna 2014 v 15:37.
purple_pou v něm napsala:

My máme samečka

My doma taky máme bettu ale ještě s jinými rybami a máme přesně tu co byla na obrázku u článku. A moc pěkný článek, chválím! 2525