Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje slohovka: Vánoce

  vydáno  •  povídky
  Pokoušela jsem se vymyslet něco vánočního, snad se mi to povedlo.

  Vánoce jsou pro mne velmi důležité a mám je moc ráda. Někteří lidé však říkají, že vánoční svátky nesnášejí a to kvůli přílišnému stresu, který na ně v tomto období dopadá. Působí na to také skutečnost, že Vánoce se z velké části stávají svátkem komerčním. 

  Už od října vidíme všude samé reklamy na slevy různých hraček, elektroniky, dekorace a všeho možného, což v mnohých lidech vzbuzuje pocit, že tento krásný zimní svátek je pouze o dárcích a ničem jiném. Tímto jsou ovládnuty nejvíce malé děti, které hned chtějí veliké autíčko na dálkové ovládání, panenku se všemi možnými funkcemi nebo třeba svůj vlastní dětský počítač. Avšak kdo by se těm malým človíčkům divil, reklama nenechá v klidu ani dospělé. A tak rodiče svým ratolestem letí nakoupit vše, co jim na očích vidí. 

  A zde už vzniká ten stres. Jak kvůli tlačenicím v obchodech, kde je ve vzduchu opravdu dusno, tak hlavně také kvůli řešení otázky, kde na to všechno vzít peníze. V poslední době je v módě i nákup dárků na splátky. V tomto případě většinou lidé moc nepřemýšlí dopředu a soustředí se jen na to, aby o Vánocích udělali své blízké šťastnými. Jenže na štěstí podle mého nemá vliv, jestli pod stromečkem najdeme pár drobností nebo hromady finančně hodnotných darů. Každý má jiné možnosti a nejdůležitější stejně je, jestli kolem vánočního stromku vládne láska a pohoda. To samozřejmě není důležité jen o Vánocích, nýbrž vždy.

  A když trochu upustíme od honby za výhodnými vánočními nákupy, stihneme vnímat i nádhernou atmosféru, můžeme se třeba jít procházet po lese a pak si celí prokřehlí s teplým nápojem v ruce povídat ve vánočně vyzdobeném domově. Jednoduše se můžeme radovat z toho, že se máme.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 24. května 2015 ve 13:06.
  ES v něm napsala:

  Krásné a smutné

  Ahoj, přišlo mi trochu vtipné, když jsem teď narazila na článek o Vánocích :) Ale ten článek je opravdu povedený a označila bych ho jako kvalitní, má pěknou myšlenku, a je pěkně napsaný, krásná slohová práce :) Souhlasím snad se vším, co je tam napsané, vadí mi, že dnes jsou Vánoce opravdu komerčním svátkem a nedokážu pochopit, jak si někdo může vzít půjčku na dárky pro své blízké!!! Tady je vidět jak jsou peníze v dnešním světě důležité, pro mnoho lidí důležitější než mnohem cennější věci jako láska pohoda a  vztahy. To je dost smutné 13

  Jinak  článku dávám 4

  Příspěvek z 24. května 2015 v 9:43.
  Denča123789 v něm napsala:

  :-)

  444 Super článek souhlasím26

  Příspěvek z 23. května 2015 ve 20:10.
  ty-ses-slunicko v něm napsala:

  Za 1

  Velmi povedený článek!!!