Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!

  vydáno  •  Internet · Malování · Rodičům · Bezpečnost
  Víte, že co na sebe na internetu jednou povíte (či prostřednictvím fotografií nebo videí ukážete), bude možné najít i po mnoha letech? Hlídáte si své soukromí a nebo rozdáváte kontakty a citlivé údaje každému na potkání? O své názory na toto téma se můžete podělit prostřednictvím soutěže Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!

  Soutěž Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!, © Denis Palát, Branky

  Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlásil 28. února u příležitosti Dne ochrany osobních údajů již IV. ročník soutěže pro děti a mládež Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! Soutěž je rozdělena do dvou kategorií podle věku: 7 - 11 let a 12 - 18 let.

  Úřad pro ochranu osobních údajů je povinen dbát na dodržování jejich ochrany u mnoha institucí, které naše údaje spravují. Ale nezbytné je, abychom se své osobní údaje naučili chránit také sami tam, kde můžeme.

  Děti a mladí lidé tráví hodně času na internetu a často tam o sobě sdělí údaje, které by neřekli ani nejlepšímu kamarádovi. 

  Vytvořte si svého strážce tajemství!

  Vytvořte si svého strážce, který vám bude pomáhat! Není to bodyguard, který by chránil vaši tělesnou stránku, ale "privacyguard", který vám pomůže chránit vaše osobní údaje a soukromí.

  Ptáte se jak? Jako postavička, panáček či jakákoliv "potvůrka", kterou si vytvoříte v podobě animovaného GIFu pro svůj počítač (návod, jak jej vytvořit, naleznete na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež – Zábava – Gifík).

  Vzít si již hotový GIF, který najdete někde na internetu, by byla krádež – a také by to už nebyl jen váš strážce, tak to, prosím, nedělejte. Ten váš GIF vám bude na obrazovce počítače připomínat, že si máte dávat dobrý pozor na to, co po internetu sdělujete.

  Jako chránit své soukromí?

  Zvažujte, zda vám bude to, co řeknete dnes, milé, aby se o vás vědělo za deset let, až se třeba budete ucházet o práci, budete stát o nějakého partnera, půjdete do střetu se svým nadřízeným, vaše děti budou brouzdat po internetu?

  Těm nejmladším (do 11 let), kteří ještě nedovedou GIF vytvořit, nabízíme i možnost nakreslit nám zvířátko, které si podle jejich názoru nejlépe chrání soukromí; ale napište nám, proč si myslíte, že je to právě vámi zvolené zvířátko.

  Na vítěze čeká cesta na dětský filmový festival ve Zlíně!

  Vítěze jednotlivých kategorií vybere odborná porota. Začátkem června pak budou pozváni do Zlína na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež (děti do 15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou ocenění slavnostně předána. Navíc tvůrce nejlepšího strážce soukromí bude pozván ke členství v dětské porotě 50. ročníku festivalu.

  Kam posílat soutěžní práce?

  Příspěvky (s uvedením jména, adresy a věku) zašlete do 31. března 2010 na adresu:

  Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskové oddělení
  Pplk. Sochora 27
  170 00 Praha 7
  (obálku označte heslem "Soukromí")

  Využít můžete také e-mailovou adresu: soutez@uoou.cz (soubory větší než 3 MB zasílejte raději na CD či DVD médiu)

  Aktuální informace o soutěži najdete na na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice "Pro mládež".

  Zaslané příspěvky se nevracejí a mohou být využity pro publikační potřeby Úřadu. Prosíme o vaše výslovné vyjádření, pokud s publikováním svého příspěvku nesouhlasíte.

  A ještě něco: vaše osobní údaje, které při soutěži sdělíte, budou použity jen v rámci soutěže a uvedení autora při zveřejnění výtvoru.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 2. února 2010 ve 20:15.
  LiškaLíza v něm napsala:

  Achjojo...

  22no jo trochu....no nic21

  Příspěvek z 2. února 2010 v 17:26.
  Elynor v něm napsal:

  Reakce na luc-ka:

  2co je podle tebe pitomost2seš v pořádku, ale vypadá to , že ne

  Příspěvek z 31. ledna 2010 ve 12:34.
  luc-ka v něm napsal:

  haha

  hmmmmm dost divnej a nesmyslnej článek to si jako autor myyslí že to něko zaujme?pitomost.