Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje strategie na zničení nedobytné galské vesnice

  vydáno  •  filmy, divadlo a muzikály
  Galská vesnice, ve které žije Asterix a Obelix je nedobytná díky kouzelnému exilíru, který jim vaří druid Panoramix. Jak bych tuto vesnici, dobyl, kdybych byl římským generálem? Na to se pokusím odpovědět.

  Z filmu Asterix a Olympijské hry, © SPI International

  Galská vesnice, ve které žije Asterix a Obelix je nedobytná díky kouzelnému exilíru, který jim vaří druid Panoramix. Jak bych dobyl tuto vesnici, kdybych byl římským generálem? Na to se pokusím odpovědět.

  Moje armáda by čítala 12 katapultů, 200 těžkooděnců, 60 lukostřelců s ohnivými šípy a 3 agenty s koňmi. Moje válečná strategie by vypadala takto. Zaútočil bych v noci. Před vesnicí bych shromáždil 12 katapultů, před kterými by bylo 60 lukostřelců s ohnivými šípy. Lukostřelce a katapulty by chránilo 200 těžkooděnců, kteří by jim dělali živé štíty. Útok bych začal střelbou z katapultů. Až by Galové vyšli ven, aby se mohli bránit, tak bych dal rozkaz střelcům, aby na ně stříleli ohnivé šípy a půlce těžkooděnců, aby zaútočili. Druhá půlka těžkooděnců by chránila katapulty a střelce. Mezitím by tři agenti s koňmi oběhli vesnici, zajali druida a poté ho přepravili do Říma.

  Má tato strategie nějaké zápory? Mezi zápory mojí strategie patří podle mě finanční náročnost a pomalost. Takovou armádu by bylo těžké sestavit. Také možné nebezpečí této strategie spočívá, že pokud by Galové byli příliš rychlí, tak by zničili katapulty dřív, než by stačili vybombardovat vesnici.

  Na závěr bych chtěl říci, že ať už bych tu vesnici dobyl jakkoliv, jistě to nebude jednoduché, a proto je důležitá silná vůle a pořádná příprava.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 3. srpna 2016 v 7:26.
  jitkamety v něm napsal:

  hezky clanek

  Hezky clanek44

  Příspěvek z 2. srpna 2016 v 18:10.
  sarkass v něm napsala:

  moc se mne to libilo

  ja mam rada tuhle pohadku2544
  mas to hezky napsany je to velice zajimavy4444444