Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje Velikonoce

  vydáno  •  Volný čas venku
  Každý tráví Velikonoce jinak. Já jsem je již čtvrtým rokem trávila mimo domov, v partě bezvadných lidí z Prahy a okolí. Chtěla bych vám to trochu přiblížit.

  © Daniel Beran, MAFA

  Letos jsem už počtvrté trávila Velikonoce na Velikonočním táboře v Předboři. Pro ty, co neví, kde Předboř je, tak je u města Tábor. Vlastně jsem se k tomuto táboru dostala náhodou a hlavně díky bratrovi. Před čtyřmi lety by mě ani nenapadlo, že nějaký tábor na Velikonoce je, nyní už je to můj zvyk.

  Jednoho dne nám přišla poštou pozvánka na Velikonoční výpravu se čtyřlístkem. Proč? Protože to bylo ze skupiny, se kterou bratr jezdil na letní tábor. Já se toho okamžitě chytla. Zaujalo mě to a tak jsem jela. Dojela jsem do Předboře a tam jsme potkali děti i s vedoucíma. Šla jsem s nimi až ke srubu, kde je ubytování, herna a jídelna ve dvou místnostech. Spali jsme v jednom rohu na půdě srubu, vedoucí v druhém. Nebylo to rozděleno na kluky a holky, kdo si kam dal spacák, tam byl.

  Asi nejradši mám Nikitu, jednu z vedoucích. Je prima a spolehlivá. Samozřejmě mám ráda i ostatní, ale k Nikitě mám asi nejlepší vztah. Mojí nejlepší kamarádkou se stala Kája a její mladší roztomilá sestřička Kiki nás všude následovala. Nejvíce jsem si oblíbila hru Městečko Palermo. Zajímavé vraždy, které uměla nejlépe vymýšlet Nikita. A hlavně bylo krásné počasí.

  Uběhl rok a já jela znovu na Velikonoční tábor. Tentokrát byla ale zima. Netrávili jsme tolik času venku, ale Evoluci jsme tam hrát museli. Víc jsme se asi upnuli k čelovkám, karetní hře UNO a Lhář. Jelikož jelo málo vedoucích, tak to byl jen oddychový pobyt, kde jsme si utužovali vztahy mezi sebou a zlepšovali se ve všem možném. Taky se tam objevili dva noví lidé. Kryštof, mnou nazývaný Kryšpín a Pája. S Kryšpínem, Pájou a Kájou jsme tvořili věrnou trojku.

  Po dalším nekonečně dlouhém roce, kdy jsem se snažila přesvědčit nějaké spolužačky, aby jely také, samozřejmě bez úspěchu, nastaly znovu Velikonoce. Tentokrát vyšly na Apríl. Zase byla zábava a nic moc nového se nedělo. Jelikož přijelo dost vedoucích, tak bylo téma Simpsonovi. Asi nejlepší bylo, když jsme měli podle předvedení vedoucích poznat různé postavy. Poznali jsme jich většinu.

  A jak trávíte Velikonoce vy?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!